20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı yüzlerce gencin ve halkımızın katılımıyla coşku içinde kutlandı. Etkinlikler kapsamında ilk olarak bugün sabah saatlerinde Gençlik Yürüyüşü gerçekleştirildi. Kucaklama taşı mevkiinden başlayıp Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonu önünde sona erdi. Yürüyüşün ardından spor salonunda kutlama etkinlikleri yapıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan etkinliklerde genç […]
Çankırı - 20 Mayıs 2022 15:46 A A
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı yüzlerce gencin ve halkımızın katılımıyla coşku içinde kutlandı. Etkinlikler kapsamında ilk olarak bugün sabah saatlerinde Gençlik Yürüyüşü gerçekleştirildi. Kucaklama taşı mevkiinden başlayıp Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonu önünde sona erdi.
Yürüyüşün ardından spor salonunda kutlama etkinlikleri yapıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan etkinliklerde genç sporcular hünerlerini sergilerken, günün anlam ve önemini anlatan şiirler okundu. Etkinliklerde ayrıca Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin Bir Yudum Anadolu Efsanesi Halk Oyunları Ekibi’nin gösterisi beğeniyle izlendi.
Kutlamalarda

, Çankırı 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü tarafından ilimiz genelinde düzenlenen “Asılsız İhbar ve Gereksiz Çağrı” temalı Karikatür Yarışmasında dereceye girenler ödüllendirildi. Kutlama etkinliklerinin ardından toplu hatıra fotoğrafı çekildi.19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Çankırı Valiliği, Çankırı Karatekin Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi tarafından organize edilen Atatürk ve İstiklal Yolu Kahramanlarına Saygı yürüyüşü gerçekleştirildi. Ilgaz ilçemizin Kıyısın köyünde sona eren yürüyüşün ardından çeşitli kutlamalar yapıldı.

Etkinliklere Vali Abdullah Ayaz, eşi Hanımefendi Melike Ayaz, Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, İl Garnizon Komutanı Tuğgeneral Salih Büyük, ÇAKÜ Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Vali Yardımcısı Hamdi Bolat, İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Yusuf Mutlu Genç, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık, siyasi parti il başkanları, daire amirleri, STK temsilcileri ve gençler katıldı.
Çankırı - 15:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.