21° Açık
  • EURO
  • DOLAR

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

      15 Temmuz 2016’da devletimize, milletimize ve demokrasimize karşı yapılan hain darbe girişiminin demokrasi zaferine dönüşmesinin 5. yıl dönümünde, vatanımızın birlik içinde olmasını o gece canlarıyla, kanlarıyla sağlayan şehit ve gazilerimize sonsuz minnetlerimizi sunarken, milletin iradesini ezdirmeyen kahraman Türk halkımızın göstermiş olduğu azmin gururunu tekrar yaşıyoruz.       Darbeler bir vatanın siyasi, […]
Çankırı - 14 Temmuz 2021 18:39 A A
      15 Temmuz 2016’da devletimize, milletimize ve demokrasimize karşı yapılan hain darbe girişiminin demokrasi zaferine dönüşmesinin 5. yıl dönümünde, vatanımızın birlik içinde olmasını o gece canlarıyla, kanlarıyla sağlayan şehit ve gazilerimize sonsuz minnetlerimizi sunarken, milletin iradesini ezdirmeyen kahraman Türk halkımızın göstermiş olduğu azmin gururunu tekrar yaşıyoruz.
      Darbeler bir vatanın siyasi, askeri, ekonomik, sosyal-kültürel vb. alanlarda gerilemesine sebep olurken, ülkenin tam bağımsızlığına gölge düşürmektedir. Ülkemizde yaşanan 27 Mayıs 1960 ihtilali, 12 Mart 1971 muhtırası, 12 Eylül 1980 ihtilali, 28 Şubat 1997 postmodern darbesi ve 15 Temmuz 2016 FETÖ darbe girişimi ile yapılan menfur saldırılarla zarar görsek de, her defasında daha güçlü Türkiye olarak ayağa kalkıyoruz. Unutmayalım ki; bizim gücümüz yüce ay yıldızlı al bayrağımızın altında her daim birlik olan milletimizden ve şanlı tarihimizden gelmektedir.
      FETÖ yapılanmasının bundan 5 sene önce gerçekleşen hain darbe girişimi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın 15 Temmuz gecesi milletimize seslenmesi üzerine sokaklara akın eden vatandaşlarımızın canları pahasına verdikleri mücadeleleri sayesinde amacına ulaşamamıştır. Bozguna uğrayan darbecilerin ve yandaşlarının unuttukları şey; bizlerin, ataları yüzyıllardır “Ya İstiklal, Ya Ölüm!” anlayışıyla nice zaferler kazanan bir milletin torunları olduğumuzdur.
      O gece verdiğimiz milli birlik ve bağımsızlık mücadelemiz ile hem sinsi FETÖ yapılanmasına, hem de tüm dünyaya her zamanki gibi milletimizin gücünü ve Türkiye’mizin geçilmez olduğunu bir kere daha gösterdik. İnşallah bundan sonra da aynı inanç ve ruhla ülkemize sahip çıkarak birlik ve beraberliğimizi koruyacağız.
      Milli birlik ve beraberliğimizin daim olması ve ülkemizin bir daha böyle ihanetlerle karşılaşmaması temennisiyle, demokrasi destanı yazarak “Türkiye Geçilmez” dedirten tüm aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor; onların bizlere emanetleri olan kıymetli şehit ailelerimize, gazilerimize, ailelerine ve kahraman Türk Milletinin her bir ferdine sağlık, esenlik ve huzur dolu günler diliyorum.
Abdullah AYAZ
Çankırı Valisi
Çankırı - 18:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.