Açık
  • EURO
  • DOLAR

İLİMİZDE CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI BAŞLADI

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 96’ıncı yıl dönümü kutlamaları, 28 Ekim 2019 Pazartesi günü Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan çelenk töreninde Vali Hamdi Bilge AKTAŞ, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hakan TUNÇ ve Belediye Başkanı İsmail Hakkı ESEN tarafından Anıta çelenk bırakıldı. Törene Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa ÇAKMAK, Vali Yardımcıları Abdullah ASLANER, […]
Çankırı - 28 Ekim 2019 22:11 A A

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 96’ıncı yıl dönümü kutlamaları, 28 Ekim 2019 Pazartesi günü Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan çelenk töreninde Vali Hamdi Bilge AKTAŞ, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hakan TUNÇ ve Belediye Başkanı İsmail Hakkı ESEN tarafından Anıta çelenk bırakıldı. Törene Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa ÇAKMAK, Vali Yardımcıları Abdullah ASLANER, Şahin BAYHAN, İl Emniyet Müdürü Sadettin AKSOY, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır AYÇİÇEK, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa ÇIBIK AK Parti İl Başkanı Av. Abdülkadir ÇELİK, CHP İl Başkanı İlhan TEKİN, MHP İl Başkanı HASAN ÇAKIR, İYİ Parti İl Başkanı Bora KANAT, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, subaylar, polisler, STK Temsilcileri, basın mensupları, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Çelenk töreninin ardından Çankırı 100. Yıl Kültür Merkezi Güzel Sanatlar Galerisi’nde “Kurtuluş Savaşımız” konulu fotoğraf sergisinin açılışı gerçekleştirildi. Sergide, Kurtuluş Savaşımızı anlatan, daha önce hiç görülmemiş çok sayıda yeni fotoğraflar da yerini aldı.
Cumhuriyet Bayramı Kutlama programı, 29 Ekim 2019 Salı günü saat 10.00’da Valilik makamında Vali Hamdi Bilge AKTAŞ’ın tebrikleri kabulü ve saat 11.00’de Milli İrade (Belediye) Meydanı’nda gerçekleştirilecek çeşitli etkinlikler ve tören geçişiyle devam edecek.   

Çankırı - 22:11 A A
BENZER HABERLER