Açık
  • EURO
  • DOLAR

100. YIL CUMHURİYET ÇALIŞTAYI BUGÜNKÜ SÖYLEŞİ İLE BAŞLADI

11-18 Kasım 2023 tarihleri arasında Çankırı Valiliği “Cumhuriyetin 100. Yılı” etkinlikleri kapsamında Ilgaz Belediyesi ve Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde İlimiz Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi koordinatörlüğünde gerçekleştirilecek olan 100. Yıl Cumhuriyet Çalıştayı kapsamında misafir sanatçılar ilimize geldiler. Çalıştayda görev alacak sanatçılara yönelik Çankırı Merkez tanıtım gezisi düzenlendi. Çankırı Yeraltı Tuz Şehri, Çankırı Müzesi, […]
Genel - 13 Kasım 2023 20:42 A A

11-18 Kasım 2023 tarihleri arasında Çankırı Valiliği “Cumhuriyetin 100. Yılı” etkinlikleri kapsamında Ilgaz Belediyesi ve Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde İlimiz Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi koordinatörlüğünde gerçekleştirilecek olan 100. Yıl Cumhuriyet Çalıştayı kapsamında misafir sanatçılar ilimize geldiler.

Çalıştayda görev alacak sanatçılara yönelik Çankırı Merkez tanıtım gezisi düzenlendi. Çankırı Yeraltı Tuz Şehri, Çankırı Müzesi, Tarihi Çamaşırhane ve Ferit Akalın Radyo ve İletişim Müzesi’nin ziyaret edildiği tanıtım etkinliği kapsamında, Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Mehtap Meydaneri gezide sanatçılarımıza eşlik etti.

Çalıştayın ilk etkinliği, 13 Kasım 2023 Pazartesi günü saat 10:00’da  Hacı Bayram Veli Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Birsen Çeken tarafından “Gençlik ve Gelecek” konulu söyleşi ile gerçekleştirildi. 100. Yıl Cumhuriyet Çalıştayı’nda, söyleşiler, çizim çalışmaları, çeşitli atölyeler yer alıyor.

100. Yıl Cumhuriyet Çalıştayı, 14 – 15 – 16 Kasım’da da Çankırı’da çeşitli etkinliklerle devam edecek. 17 Kasım Cuma günü ise Ilgaz Yıldıztepe Kayak Merkezi’nde düzenlenecek Resim Sergisi ile son bulacak. Abdulaziz Demir, Ahmet Türe, Aslı Özen, Doç.Dr.Asuman Aypek Arslan, Aynur Mahmudova Kaplan, Ayşen Can, Prof.Birsen Çeken, Candan Manyaslı, Elif Türe, Gülay Birben, Prof.Dr.Mutluhan Taş, Okyanus Gençtürkoğlu, Dr.Öğretim Üyesi Orhan Doğru, Prof.Dr.Uğurcan Akyüz, Yusuf Akgün, Yüksel Baydar ve Ziver Kaplan’dan oluşan her biri birbirinden değerli 17 ressam, hazırladıkları resimleri Ilgaz Yıldıztepe Kayak Merkezi’ndeki bu sergide konuklarının beğenisine sunacak.

Genel - 20:42 A A
BENZER HABERLER