-6° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ZİNCİR MARKETLER DENETLENDİ

Çankırı Belediyesi Zabıta ekipleri, şehir merkezinde faaliyet gösteren zincir marketleri denetledi. Denetimde 14 Şubat’tan itibaren uygulamaya konulan %7’lik KDV indiriminin ürün fiyatlarına yansıyıp yansımadığı da kontrol edildi. Zabıta ekipleri, zincir marketlerde temel gıda ve ihtiyaç ürünlerine yönelik denetim gerçekleştirdi. Denetimlerde fiyat etiketleri, gramaj eksikliği, son kullanma tarihi ile ürünlerin reyon ve kasa fiyatları arasındaki tutarlılığına […]
Çankırı - 28 Şubat 2022 21:33 A A

Çankırı Belediyesi Zabıta ekipleri, şehir merkezinde faaliyet gösteren zincir marketleri denetledi. Denetimde 14 Şubat’tan itibaren uygulamaya konulan %7’lik KDV indiriminin ürün fiyatlarına yansıyıp yansımadığı da kontrol edildi.

Zabıta ekipleri, zincir marketlerde temel gıda ve ihtiyaç ürünlerine yönelik denetim gerçekleştirdi. Denetimlerde fiyat etiketleri, gramaj eksikliği, son kullanma tarihi ile ürünlerin reyon ve kasa fiyatları arasındaki tutarlılığına bakan ekipler, market harcamalarını ucuzlatmak amacı ile devletin temel gıda ürünlerinde yaptığı %7’lik KDV indirimini de denetledi. Gerekli uyarıların yapıldığı denetimlerin diğer işletmelerde de devam edeceği bildirildi.

Çankırı - 21:33 A A
BENZER HABERLER