13° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ZİFTE BULAŞAN KAPLUMBAĞAYI BELEDİYE EKİPLERİ KURTARDI

Çankırı Belediyesi, vatandaşlar tarafından zor bir durumda iken bulunan küçük kaplumbağaya yardım elini uzattı. Belediye Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezinde Veteriner Hekim tarafından acilen tedavi altına alınan kaplumbağa, onu nefessiz bırakan ziftten kurtarıldı. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, hemşerilerinin duyarlılığı ile yerel yönetimin verdiği hizmetin birleştiğinde ortaya her zaman yaşamsal bir enerjinin çıktığını ifade etti. Esen,  […]
Çankırı - 30 Nisan 2020 14:30 A A

Çankırı Belediyesi, vatandaşlar tarafından zor bir durumda iken bulunan küçük kaplumbağaya yardım elini uzattı. Belediye Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezinde Veteriner Hekim tarafından acilen tedavi altına alınan kaplumbağa, onu nefessiz bırakan ziftten kurtarıldı. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, hemşerilerinin duyarlılığı ile yerel yönetimin verdiği hizmetin birleştiğinde ortaya her zaman yaşamsal bir enerjinin çıktığını ifade etti. Esen,  “Özellikle salgın sürecinde vatandaşlarımızın diğer canlılara gösterdiği hassasiyet,  insanlık adına onur ve gurur vericidir. Halkımızın duyarlılığına ve hizmetlerimize katkısına teşekkür ediyorum.” dedi.

Çankırı’da üzerine zift bulaşan kaplumbağa, bir süre sonra solunum yetersizliği çekerek hareket kabiliyeti azaldı. Vatandaşların bularak getirdiği küçük kaplumbağaya, Çankırı Belediyesi’ne ait Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezinde acilen müdahale edildi. Üzerindeki ziftten kurtulması ile solunumu düzene giren küçük canlının tedavisinin devam ettiği ve gözetim altında tutulduğu bildirildi.

Çankırı - 14:30 A A
BENZER HABERLER