16° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ZEKİ BABADAĞ SES YARIŞMASI BAŞVURULARI 16 AĞUSTOS’TA BAŞLIYOR

Yeni sesler ve yetenekler arayan Çankırı Belediyesi, “Zeki Babadağ Ses Yarışması” düzenliyor. 7-15 yaş aralığında Türk Halk Müziği dalında düzenlenecek yarışmanın başvuruları ise 16 Ağustos’ta başlıyor. Kayıtlar, Devlet Bahçeli Parkı’ndaki yeni yerine taşınan Fatih Sultan Mehmet Çocuk Akademisinden alınacak. Çankırı Belediyesi, 10 Mart 2015 tarihinde aramızdan ayrılan Çankırı’nın yerli saz ve söz sanatçılarından birisi olan […]
Çankırı - 13 Ağustos 2021 19:45 A A

Yeni sesler ve yetenekler arayan Çankırı Belediyesi, “Zeki Babadağ Ses Yarışması” düzenliyor. 7-15 yaş aralığında Türk Halk Müziği dalında düzenlenecek yarışmanın başvuruları ise 16 Ağustos’ta başlıyor. Kayıtlar, Devlet Bahçeli Parkı’ndaki yeni yerine taşınan Fatih Sultan Mehmet Çocuk Akademisinden alınacak.

Çankırı Belediyesi, 10 Mart 2015 tarihinde aramızdan ayrılan Çankırı’nın yerli saz ve söz sanatçılarından birisi olan Zeki Babadağ adına ses yarışması düzenliyor. Saz, keman, cümbüş gibi çeşitli enstrümanları büyük bir ustalıkla çalan, Çankırı yâranı ve türkülerine büyük katkı sağlayan ustayı anmak ve küçük yaşta yetenekleri keşfetmek için düzenlenen yarışmanın başvuruları,  16 – 27 Ağustos tarihleri arasında Fatih Sultan Mehmet Çocuk Akademisinde mesai saatleri içinde alınacak. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, sesine ve kendisine güvenen tüm çocukları yarışmaya davet ederek Çankırı’da yaşayan çocukları yetenekleri doğrultusunda keşfedip desteklemek istediklerini vurguladı.

Çankırı - 19:45 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.