Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ZAFER PARTİSİ’NİN 1. OLAĞANÜSTÜ BÜYÜK KONGRESİ’NE GENÇLERDEN YOĞUN İLGİ

Genel Başkan Ümit Özdağ ve ekibi tarafından 26 Ağustos 2021 tarihinde kurulan Zafer Partisi’nin 1. Olağanüstü Büyük Kongresi, 2 Ekim Pazar günü (dün) Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium’da yapıldı. Genel Başkan Ümit Özdağ’ın, hükümetin göçmen politikasıyla ilgili yaptığı yorumlarla gündeme gelen Zafer Partisi’nin kongresine gençler yoğun ilgi gösterdi. Cumhuriyet Halk Partisi, Adalet Partisi, Türkiye Değişim […]
Genel - 3 Ekim 2022 22:02 A A

Genel Başkan Ümit Özdağ ve ekibi tarafından 26 Ağustos 2021 tarihinde kurulan Zafer Partisi’nin 1. Olağanüstü Büyük Kongresi, 2 Ekim Pazar günü (dün) Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium’da yapıldı. Genel Başkan Ümit Özdağ’ın, hükümetin göçmen politikasıyla ilgili yaptığı yorumlarla gündeme gelen Zafer Partisi’nin kongresine gençler yoğun ilgi gösterdi.

Cumhuriyet Halk Partisi, Adalet Partisi, Türkiye Değişim Partisi, Yeniden Refah Partisi, Doğru Parti, Bağımsız Türkiye Partisi ve Memleket Partisi temsilcilerinin de katılım sağladığı kongrede katılımcılar, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz”, “Türk’üz, Türkçüyüz, Atatürkçüyüz”, “Ümit nerede gençlik orada” ve “Zafer gelecek Escobarlar gidecek” sloganları ve bozkurt işaretleriyle Genel Başkan Ümit Özdağ’a destek verdiler.

Andımız’ın okunmasının ardından salona giren ve “Bugün ülkemizi, geçtiği karanlık süreçten ancak Zafer Partisi’nin meşalesi çıkaracak. Zafer yakın meşaleleri yakın.” sözleriyle konuşmasına başlayan Genel Başkan Ümit Özdağ, şunları söyledi:

“Küreselleşme çöktü, milli ekonomiler geri döndü. Küresel ekonomik kriz ve küresel ısınmayla dünya tehdit altında. Kitlesel göçler başlıyor ve otuz yıl daha devam edecek. Pakistan ve Afganistan’dan küresel ısınma nedeniyle ülkemize sığınmacılar geliyor. Dünya çok zor bir döneme giriyor. Türkiye’nin ağır bir krizden geçtiği şu dönemde biz Türk milliyetçileri halkımızı zafere götürmek amacıyla yola çıktık.

Türk devleti aile şirketine dönüştürüldü. Atanan Erdoğan atayan Erdoğan. FETÖ’ye paralel devlet kurma imkanı verildi. Sayısız devlet grubu bir terör örgütünün eline geçti. Bütün bunlar engellenebilirdi. Hiç açıklanmamış bir husus. 2009’dan itibaren Erdoğan FETÖ’nün casusluk örgütü olduğunu biliyordu. Önüne Türkiye’de bir yabancı servisin yaptığı operasyonun dosyası götürüldü. Erdoğan Başbakanlıkta “Bunlar casus” diye bağırdı? Madem casus olduklarını biliyordun neden 2010’da referanduma bunlarla gittin. Neden FETÖ’cü generalleri atadın? Erdoğan, bunu Özdağ’a kim söyledi diye merak edecek. Eniştem söylemedi merak etme. Baldızım da yok o da söylemiş olamaz.”

Eski Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın “İstiklal savaşı yoktur.” açıklamalarına tepki gösteren Özdağ, “Siz bu adamı Meclis Başkanı yaptınız. Mehmet Akif kalksa sizin yüzünüze tükürür. Dini değerlerimizi siyasallaştırdınız. Camileri parti propaganda mekanlarına dönüştürdünüz. Siz nasıl iktidarsınız imam hatip kurup deist çıkarıyorsunuz” diye konuştu.

Kongrede sığınmacılarla ilgili ‘Son Ümit’ adlı video gösterildi. Videoda Türkiye’deki sığınmacılara yönelik konuşan Özdağ, “Türkiye, dünya tarihinin en büyük göçüyle karşı karşıya. 13 milyon kaçak sığınmacı geldi. Geçici koruma altındaki Suriyeli sayısı 6 milyon 707 bin, uluslararası koruma altında 570 bin, ikamet izni olanların sayısı 2 milyon 600 bin, vatandaşlık alan Suriyeli sayısı bir buçuk milyon, vatandaşlık alan diğer milletler sayısı 250 bin, kaçak Afgan sayısı bir milyon 750 bin. Toplam 11 milyon 482 bin ediyor. Bunların içerisinde Afrika’dan gelenler yok.” dedi.

“Biz Türkler mutlu değiliz.” diyen Özdağ, ekonomik krizi aşmanın ancak sığınmacıların geri gönderilmesiyle mümkün olduğunu belirtti. “13 milyon sığınmacı ve kaçak geri dönünce enflasyon yüzde 15-20 düşecek, hayat ucuzlayacak, kiralar azalacak, gayrimenkul fiyatları düşecek, hastanelerde hasta sayısı azalacak.” sözlerinin ardından altılı masayı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı da sert bir dille eleştiren Özdağ, “Türk halkının desteğini kaybeden saray, şimdi seçimi kazanmak için Suriyeliler başta olmak üzere yabancılara vatandaşlık veriyor. Hedef 3 milyon Suriyeliye vatandaşlık vermek. Bir buçuk milyona verildi şimdiden. Bazıları ‘Kim cumhurbaşkanı adayı olacak?’ diye soruyor. Oysa sorulması gereken diğer soru da ‘Kim seçmen olacak?’ Zafer Partisi dışında buna itiraz eden yok.” dedi.

Genel - 22:02 A A
BENZER HABERLER