24° Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ZABITADAN PİDE VE HİJYEN DENETİMİ

      Çankırı Zabıta ekiplerinin Ramazan mesaisi sürüyor. Denetimleri sıkı tutan ekipler,  marketlerden sonra fırınları, ekmek ve pide satışı yapan lokanta, pide salonları ve büfeleri denetliyor. Çankırı Belediyesi Zabıta ekipleri fırın denetimlerine başladı. Ekmek ve pide satışı yapan tüm işletmeleri tek tek denetleyen ekipler, gramajı düşük ekmek satışı yapan işletmeleri uyararak cezai işlem uyguladı. […]
Çankırı - 14 Nisan 2021 11:34 A A

      Çankırı Zabıta ekiplerinin Ramazan mesaisi sürüyor. Denetimleri sıkı tutan ekipler,  marketlerden sonra fırınları, ekmek ve pide satışı yapan lokanta, pide salonları ve büfeleri denetliyor.

Çankırı Belediyesi Zabıta ekipleri fırın denetimlerine başladı. Ekmek ve pide satışı yapan tüm işletmeleri tek tek denetleyen ekipler, gramajı düşük ekmek satışı yapan işletmeleri uyararak cezai işlem uyguladı. İş yeri alanına göre çalışan sayısı ile gramaj, temizlik, maske denetimi yapıldı. Zabıta ekipleri, çıkarılan pide ve ekmeklerin standartlara uygun olup olmadığını belirledi. Tartıda 300 gramın altında ekmek ve pide yapan işletmelere cezai işlem uygulanarak vatandaşlara satılmaması için ürünlere tutanak ile el konuldu. Ekmek ve pidelerin sağlıklı koşullarda üretilip üretilmediğine ve satışının uygun koşullarda gerçekleştirilip gerçekleştirilmediğine bakan ekipler, eksikliklerin kısa sürede giderilmesi için uyarıda bulunurken gramajı 300 ve üzeri çıkan ekmek ve pideleri yapan işletme sahiplerine ise teşekkür etti.

Çankırı - 11:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.