Açık
  • EURO
  • DOLAR

ZABITADAN MARKET VE OKUL SERVİSLERİNE SIKI DENETİM

Çankırı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, şehir merkezinde yer alan marketlerde çeşitli denetimlerde bulundu. Marketlerde rafları dolaşarak etiketleri inceleyen ekipler ürünlere ait fiyat artışı, gramaj kontrolleri ve etiket denetimlerini gerçekleştirdi. Çankırı’da zabıta ekiplerinin rutin denetimleri sürüyor. Yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması ile birlikte okul servislerini denetleyen ekipler, bir taraftan da gıda denetimlerini gerçekleştiriyor. Şehir merkezinde […]
Çankırı - 18 Eylül 2019 10:48 A A

Çankırı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, şehir merkezinde yer alan marketlerde çeşitli denetimlerde bulundu. Marketlerde rafları dolaşarak etiketleri inceleyen ekipler ürünlere ait fiyat artışı, gramaj kontrolleri ve etiket denetimlerini gerçekleştirdi.

Çankırı’da zabıta ekiplerinin rutin denetimleri sürüyor. Yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması ile birlikte okul servislerini denetleyen ekipler, bir taraftan da gıda denetimlerini gerçekleştiriyor. Şehir merkezinde bulunan beş farklı kurumsal marketi ve şubelerini denetleyen Çankırı zabıtası, ürünlerin rafta asılı olan ve kasada çıkan fiyatlarını da kontrol etti.  Denetimler sırasında cezai işlem gerektiren herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmadığı ifade edildi. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen ise zabıta ekiplerinin Çankırı halkının sağlıklı, huzurlu ve güvenilir bir şekilde alışverişlerini yapabilmeleri için denetimlere aralıklı olarak devam edeceklerini söyledi.

Geçen hafta, Haberci 18 – Mustafa Çelik’in yaptığı “Çankırı’da bazı marketlerde reyon ile kasadaki fiyatların birbirini tutmadığı ve Çankırı’da faaliyet gösteren bazı marketlerde haksız kazanç sağlandığı” konulu haberden sonra harekete geçen Çankırı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Çankırı’daki tüm marketleri mercek altına aldı.

Çankırı - 10:48 A A
BENZER HABERLER