13° Açık
  • EURO
  • DOLAR

ZABITADAN BAYRAM ÖNCESİ DENETİM

Çankırı Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, Ramazan Bayramı öncesinde büyük market ve zincirleri ile mahalli marketlerde satışı yapılan ürünlerin gramajlarını, son tüketim tarihlerini ve fiyat etiketlerini kontrol etti. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, bayramda sokağa çıkma yasağının uygulanması ile marketlerde insan trafiğinin yoğunlaştığını belirterek vatandaşların sağlığını ve ekonomik alışveriş yapmasını ilgilendiren tüm konularda titizlikle denetim […]
Çankırı - 22 Mayıs 2020 22:24 A A

Çankırı Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, Ramazan Bayramı öncesinde büyük market ve zincirleri ile mahalli marketlerde satışı yapılan ürünlerin gramajlarını, son tüketim tarihlerini ve fiyat etiketlerini kontrol etti. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, bayramda sokağa çıkma yasağının uygulanması ile marketlerde insan trafiğinin yoğunlaştığını belirterek vatandaşların sağlığını ve ekonomik alışveriş yapmasını ilgilendiren tüm konularda titizlikle denetim gerçekleştirdiklerini ifade etti. 

Çankırı zabıtası tarafından gerçekleştirilen denetimlerde ürünlerin son tüketim tarihleri ile  gramajlarına bakıldı.  Reyonlarda bulunan ürünlerin etiketleri ise kayıt altına alınarak kasa barkod sistemi ile ürün etiketinin uyumlu olup olmadığı kontrol edildi. İşletmeler ayrıca, corona virüs salgını sebebi ile sosyal mesafe kurallarına uyulması, reyonlarda çalışan personellerin maske, bone, eldiven takması ve genel hijyen kurallarına riayet edilmesi konularında da uyarıldı.

Çankırı Belediyesi, vatandaşların bayramda oluşabilecek olası durumlar için “Alo 153” ile 0 552 153 18 18 numaralı WhatssApp İhbar hattı üzerinden belediye ekiplerine ulaşabilecekleri çağrısında da bulundu.

Çankırı - 22:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.