-2° Hafif kar yağışlı
  • EURO
  • DOLAR

YURT GENELİNDE KORONAVİRÜS DENETLEMELERİ BAŞLADI

İçişleri Bakanlığı genelgesi kapsamında, Sağlık İçin Hepimiz İçin sloganı ile 81 ilde gerçekleştirilen, maske, sosyal mesafe ve temizlik toplu denetimleri ilimizde de gerçekleştiriliyor.  Sabah saatlerinde başlayan denetimlerin bir bölümüne Vali Abdullah Ayaz da katıldı. Denetimler sırasında esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden Vali Ayaz, vatandaşlarımıza maskelerini takmaları, sosyal mesafe ve hijyene dikkat etmeleri konusunda uyarılarda bulundu. […]
Çankırı - 6 Ağustos 2020 21:06 A A

İçişleri Bakanlığı genelgesi kapsamında, Sağlık İçin Hepimiz İçin sloganı ile 81 ilde gerçekleştirilen, maske, sosyal mesafe ve temizlik toplu denetimleri ilimizde de gerçekleştiriliyor. 
Sabah saatlerinde başlayan denetimlerin bir bölümüne Vali Abdullah Ayaz da katıldı. Denetimler sırasında esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden Vali Ayaz, vatandaşlarımıza maskelerini takmaları, sosyal mesafe ve hijyene dikkat etmeleri konusunda uyarılarda bulundu. Vali Abdullah Ayaz, Yunus Alışveriş Merkezindeki denetimlere bizzat katılarak, burada hizmet veren market, kafeteryalar, giyim mağazaları, kuaförler ve diğer esnafları tek tek gezdi. İşletme sahipleri ve personellerine maske takılması, sosyal mesafe ve hijyene dikkat edilmesi konusunda hatırlatmada bulundu. Bütün dünya gibi ülkemizi de etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) pandemisini yenmenin tek yolunun kurallara uymak olduğunu hatırlatan Vali Abdullah Ayaz, denetimler sırasında yaptığı açıklamalarda şunları söyledi: “İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun ifade ettiği gibi Türkiye genelinde gerçekleştirilen en kapsamlı maske, sosyal mesafe ve hijyen denetimini ilimizde de yapıyoruz.  Gün boyunca yetkili kurumlar bu denetimleri gerçekleştirecekler.” 

DENETİMLERİ KAMU SAĞLIĞININ KORUNMASI İÇİN YAPIYORUZ
Toplu denetimlerle denetimin bitmeyeceğini açıklayan Vali Abdullah Ayaz, önümüzdeki süreçte de bu denetimlerin sıklıkla devam edeceğini hatırlatarak, “Şu an amacımız kimseye ceza yazmak değil. Denetimleri bunun için yapmıyoruz. Biz denetimleri kamu sağlığının korunması için yapıyoruz. Bu sebeple işletmelerimizde yapmış olduğumuz denetimlerde, hem işletme sahiplerinin ve çalışanlarının sağlığı hem de kamunun sağlığının korunmasını dikkate alıyoruz. Dünya genelinde yaşanan bir pandemi var. Yaklaşık 6 aydır hayatımız zor bir şekilde; maske, sosyal mesafe gibi tedbirlerle devam ediyor. Ama belirli bir aşamaya geldik. İnşallah hedefimiz, durum tekrar kötüleşmeden, vaka sayıları çok fazla artmadan pandeminin kontrol altına alınmasıdır. Bu tedbirler, aşı veya ilaç bulunup, Covid-19 tehlikesi tamamen bitirilene kadar devam edecek.”  

BÜTÜN VATANDAŞLARIMIZI TEDBİRLERE UYMAYA DAVET EDİYORUZ
Alınan önlem ve tedbirlere vatandaşlarımızın azami suretle uymaları gerektiğini ifade eden Vali Ayaz, “Bu tedbirler virüsle mücadele için alınıyor. Vatandaşlarımızın hayatlarının kolaylaşmasını tabii ki istiyoruz. Ancak bir süre daha bu tedbirlerle yaşayacağız. Denetimler, yarın da öbür gün de önümüzdeki haftalarda da devam edecek. Amacımız kesinlikle ceza yazmak değildir. Fakat kamu sağlığını korumak için gerekirse ceza da yazacağız.” şeklinde konuştu.
Denetimlere Vali Abdullah Ayaz ile birlikte Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Vali Yardımcısı Şahin Bayhan, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır Ayçiçek ve diğer yetkililer de katıldı.

Çankırı - 21:06 A A
BENZER HABERLER