-5° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

YUNUS AVM’DE TÜRK İRLANDALI VE İSPANYOL GENÇLERDEN FLASH MOB GÖSTERİSİ

Çankırı Belediyesi Fatih Sultan Mehmet Çocuk Akademisi tarafından yürütülen Gönüllülük Yoluyla Sosyal Dâhil Olma Projesi kapsamında Çankırı’da faaliyetlerini yürüten İrlandalı, İspanyol ve Türk gençlerden oluşan heyet, Flash Mob etkinliği gerçekleştirdi. Yunus AVM’de önceden kararlaştırılan ve insanların yoğun olduğu saat diliminde ansızın dans etmeye başladı. Alışveriş yapmaya gelmiş görünerek halkın arasına karışan gençler, piyano eserinin çalması […]
Çankırı - 3 Temmuz 2022 15:55 A A

Çankırı Belediyesi Fatih Sultan Mehmet Çocuk Akademisi tarafından yürütülen Gönüllülük Yoluyla Sosyal Dâhil Olma Projesi kapsamında Çankırı’da faaliyetlerini yürüten İrlandalı, İspanyol ve Türk gençlerden oluşan heyet, Flash Mob etkinliği gerçekleştirdi.

Yunus AVM’de önceden kararlaştırılan ve insanların yoğun olduğu saat diliminde ansızın dans etmeye başladı. Alışveriş yapmaya gelmiş görünerek halkın arasına karışan gençler, piyano eserinin çalması ile birlikte boş alanda toplanarak aynı anda dans etmeye başladı. Avrupa’da hızla yayılan ve sosyal bir aktivite olarak gerçekleştirilen Flash Mob dansını orada bulunan vatandaşlar da cep telefonları ile kaydetti. Etkinlik sonunda gençlerin performansı alkış aldı.

Gönüllü Gençler Çocuklar ile Buluştu

Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Türk Ulusal Ajansı tarafından desteklenen Erasmus+ Gençlik Projesi kapsamında Çankırı’da bir haftadır yapılan atölye ve kültürler arası diyalog çalışmaları Çocuk Şenliği ile renklendi. Fatih Sultan Mehmet Çocuk Akademisi bahçesinde gerçekleştirilen şenliğe katılımcı ülkelerin çocuk oyunları damgasını vurdu. Etkinliğe katılan çocuklar, kendi yöresel çocuk oyunlarına AB’den gelen gençleri dâhil ederken onların yoga eğitimleri ve çocuk oyunlarına da katıldı. Eğlenceli vakit geçiren çocukları aileleri de izledi. Etkinlikte çocukların yüz boyama etkinliği yabancı gençler tarafından gerçekleştirildi. Çocuklara pamuk şeker ikramı yapıldı, balonlar dağıtıldı. Proje kapsamında yapılan etkinliklerin sonunda toplanma ve temizlik işleri de yine gönüllü gençler tarafından gerçekleştirildi.

İrlanda grubu adına kısa bir röportaj veren James Delaney, “Belediye Başkanıma ve bizlere yardımcı olan herkese öncelikle çok teşekkür ediyorum. Burası harika bir yer ve burada insanlar bize çok iyi davranıyor. Burada yapılan etkinlikler ve verilen eğitimler gerçekten çok kaliteli. Burada olmaktan çok mutluyum, çok minnettarım. Uradaki etkinliklerden çok şey öğrendim. Aynı zamanda Türk kültürünün bu kadar güzel olduğunu keşfetmek benim için çok önemliydi. Bizlere bu fırsatı sunan herkese ne kadar teşekkür etsem az.” dedi.

İspanya grubu temsilcisi Jose Maria Moreno Lopez ise “Biraz önce çocuklarla bir aktivite gerçekleştirdik ve çok eğlendik. Bu proje benim için çok iyi, Çocuk Akademisi de çok fantastik bir yer. Kendi ülkem dışında katıldığım ilk projem. Çankırı gerçekten çok güzel ve insanları da çok kibar ve iyi insanlar. Ben ve takım arkadaşları burada olduğumuz için çok mutluyuz. Bu projede çok kıymetli şeyler öğrendik. Burada öğrendiklerimizi kendi ülkemizde de uygulayacağız. Çocuk Akademisi binası da çok etkileyici. Buradaki çalışanlar da çok enerji dolu. Buradaki öğretmenlerin çocuklar ile çalışırken ne kadar mutlu olduklarını görebiliyorum.” şeklinde konuştu.

Gönüllülük Yoluyla Sosyal Dâhil Olma Projesi’nin sertifika töreni ve veda gecesi ile sona ereceği bildirildi.

Çankırı - 15:55 A A
BENZER HABERLER