13° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

YÜK TRENLERİ KAFA KAFAYA ÇARPIŞTI
2 MAKİNİST HAYATINI KAYBETTİ

Bu sabah saat 06:30 civarında Ankara’nın Kalecik ilçesi İncirlik mevkii yakınlarında meydana gelen kazada iki yük treni kafa kafaya çarpıştı. Duran bir yük trenine, diğer yük treninin çarpmasıyla meydana gelen kazada 2 makinist hayatını kaybetti, 2 makinist yaralandı. Kaza, Irmak istasyonundan Çankırı istikametine ilerlemekte olan ve makinistler Hanifi Adem Yüksel ve Ömer Baltat idaresindeki yük […]
Çankırı - 10 Ekim 2020 19:56 A A

Bu sabah saat 06:30 civarında Ankara’nın Kalecik ilçesi İncirlik mevkii yakınlarında meydana gelen kazada iki yük treni kafa kafaya çarpıştı. Duran bir yük trenine, diğer yük treninin çarpmasıyla meydana gelen kazada 2 makinist hayatını kaybetti, 2 makinist yaralandı.

Kaza, Irmak istasyonundan Çankırı istikametine ilerlemekte olan ve makinistler Hanifi Adem Yüksel ve Ömer Baltat idaresindeki yük trenine, Ankara’nın Kalecik ilçesi İncirlik mevkiinde kırmızı ışıkta beklediği sırada, Çankırı istikametinden gelen ve makinistler Mehmet Karaağaç ve Murat Özyılmaz idaresindeki diğer yük treninin çarpması sonucu meydana geldi.

Kazanın duyulması üzerine olay yerine sevk edilen güvenlik ve sağlık ekiplerince olay yerinde güvenlik önlemleri alırken, kırmızı ışıkta duran yük trenindeki Hanifi Adem Yüksel ve Ömer Baltat isimli makinistlerin hayatını kaybettiği belirlendi. Çankırı istikametinden giden yolcu treninin makinistleri Mehmet Karaağaç ve Murat Özyılmaz ise kazadan yaralı olarak kurtuldular ve tedavi amaçlı hastaneye kaldırıldılar.

Kaza hakkında soruşturma başlatılırken, kaza bölgesindeki devrilen vagonların kaldırılması ve taşınması çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Olay 18 ailesi olarak kazada hayatını kaybeden Görev Şehidi makinistlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Yaralılara ise acil şifalar dileriz.

Çankırı - 19:56 A A
BENZER HABERLER