Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

YSK’DAN TARTIŞILACAK KARAR… 16 İLDE MİLLET İTTİFAKI LOGOSU KULLANILAMAYACAK…

CHP ve İYİ Parti, 14 Mayıs Milletvekili seçimlerinde 16 ilde fermuar modeliyle anlaşarak seçimlere girme kararı almıştı. Ancak seçimlere sayılı günler kala Yüksek Seçim Kurulu (YSK), aralarında Çankırı’nın da olduğu 16 ilde “Millet İttifakı” adının kullanılamayacağına karar verdi. YSK, dünkü toplantısında hem ittifakların seçim bölgelerindeki faaliyetlerini hem de milletvekili adayı olan bakanları ilgilendiren iki karar […]
Genel - 21 Nisan 2023 10:52 A A

CHP ve İYİ Parti, 14 Mayıs Milletvekili seçimlerinde 16 ilde fermuar modeliyle anlaşarak seçimlere girme kararı almıştı. Ancak seçimlere sayılı günler kala Yüksek Seçim Kurulu (YSK), aralarında Çankırı’nın da olduğu 16 ilde “Millet İttifakı” adının kullanılamayacağına karar verdi.

YSK, dünkü toplantısında hem ittifakların seçim bölgelerindeki faaliyetlerini hem de milletvekili adayı olan bakanları ilgilendiren iki karar aldı. AK Parti listelerinden Milletvekili adayı olan 15 Bakanın istifa etmesi gerektiğine dair bireysel başvuruyu reddeden YSK, CHP ve İYİ Parti’nin kendi adına liste çıkardığı 16 seçim bölgesinde seçim pusulalarında Millet İttifakı isminin yer almamasını kararlaştırdı.

Karara göre Millet İttifakı, Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) kendi adına seçimlere gireceği Çorum, Düzce, Batman, Van, Bartın, Adıyaman, Erzincan, Rize ve Hakkari illerinde CHP logosu ile, İYİ Parti’nin kendi adına seçimlere gireceği Gümüşhane, Bayburt, Aksaray, Yozgat, Muş, Bitlis ve Çankırı illerinde ise İYİ Parti logosu ile seçimlere girecek.

Genel - 10:52 A A
BENZER HABERLER