13° Açık
  • EURO
  • DOLAR

YILDIRIM VE ÖZER BİR DİZİ AÇILIŞ VE İNCELEMELERDE BULUNMAK ÜZERE ÇANKIRI’YA GELDİLER

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin son Başbakanı, eski TBMM Başkanı, Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Ak Sakallılar Heyeti Başkanı, AK Parti Genel Başkanvekili ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım ile Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 3 Haziran Cuma günü (dün) bir dizi açılış ve incelemelerde bulunmak üzere eşleri ile birlikte Çankırı’yı ziyaret ettiler. Türk Kızılay’ın 81 ilde […]
Çankırı - 4 Haziran 2022 14:22 A A

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin son Başbakanı, eski TBMM Başkanı, Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Ak Sakallılar Heyeti Başkanı, AK Parti Genel Başkanvekili ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım ile Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 3 Haziran Cuma günü (dün) bir dizi açılış ve incelemelerde bulunmak üzere eşleri ile birlikte Çankırı’yı ziyaret ettiler.

Türk Kızılay’ın 81 ilde 81 Anaokulu Projesi kapsamında ilimizde yapımı tamamlanan Hacı Mehmet Üner Kızılay Anaokulu’nun açılış törenine katılmak üzere Çankırı’ya gelen Yıldırım ve Özer’in ilk durağı Çankırı Valiliği oldu. Yıldırım ve Özer

, Vali Abdullah Ayaz tarafından çiçeklerle karşılandılar.

Bakan Özer, Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen Çankırı İl Eğitim Değerlendirme Toplantısına katıldı. Bakan Özer burada yaptığı konuşmada, Çankırı’da mevcut 156 Milyon Liralık eğitim yatırımlarının 244 Milyon Liralık yeni yatırımlarla birlikte toplam 400 Milyon Liraya ulaştığını söyledi.

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Valilik ziyaretinin ardından Çankırı Belediyesi’ni ziyaret ettiler. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’le bir süre sohbet eden Yıldırım ve Özer, Cuma Namazı için Büyük Cami’ye geçtiler. Namaz çıkışında çevredeki esnafı da ziyaret eden Yıldırım ve Özer, daha sonra açılış törenini yapmak üzere Hacı Mehmet Üner Kızılay Anaokulu’na geçtiler.

Anaokulu bahçesinde dualar eşliğinde düzenlenen törene eşleri ile birlikte katılan AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in yanı sıra Çankırı Valisi Abdullah Ayaz ve eşi, Vali Yardımcısı Şahin Bayhan, Anaokulumuzu şehrimize kazandıran Çerkeş’li hemşehrimiz GEMAK Tersanesi sahibi Birol Üner, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Emin Akbaşoğlu, Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu ve eşi, AK Parti Erzincan Milletvekili Burhan Çakır, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çıbık, AK Parti İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Bahri Kılıç, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Melike Çilhan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak, İl Sağlık Müdürü Hüseyin Sarıkaya, Milli Eğitim İl Müdürü Muammer Öztürk, Ticaret İl Müdürü Mehmet Ali Yaranbaşı, Türk Kızılay Genel Sekreteri Yusuf Ramazan Saygılı, Türk Kızılay Çankırı Şube Başkanı Ahmet Ulusoy, Çankırı Türk Kızılay Kadın İl Başkanı Malike Kurt, kamu kurum yöneticileri, davetliler ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

Hacı Mehmet Üner Kızılay Anaokulu’nun açılışının ardından Yıldırım ve Özer’in de aralarında bulunduğu heyet, AK Parti İl Başkanlığı’nda kısa bir sohbet molası verdi. Korgun Belediye Başkanlığı’nı ziyareti sonrasında Kurşunlu-Hocahasan köyünde vatandaşlarla sohbet eden heyet Kızlaryolu Prof. Dr. Hasan Zuhuri Sarıkaya Barajı inşaatını gezerek incelemelerde bulundu. Kurşunlu ve Atkaracalar Belediyelerini de ziyaret eden Yıldırım ve Özer, Çerkeş Belediyesi’ni de ziyaret etmelerinin ardından ilimizden ayrıldılar.

Çankırı - 14:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.