reklam
reklam
DOLAR31,5756% 0.67
EURO34,3381% 0.84
STERLIN40,1479% 0.99
FRANG35,7123% 0.54
ALTIN2.148,11% 2,24
BITCOIN2.132.1457.878
reklam

YILBAŞI ÖNCESİNDE ÇANKIRI’DA SAHTE İÇKİ OPERASYONU

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün il genelinde yaptığı operasyonlarda, yılbaşında piyasaya sürülmek üzere hazırlanmış muhtelif çeşit ve boyda sahte içki ele geçirildi.

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü’nün konu hakkındaki basın bülteni şöyle:

Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube ekipleri, yılbaşına sayılı günler kala denetimlerini sıklaştırdı.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada “Halkımızın sağlığını tehdit eden sahte içki üreticileriyle mücadele etmeye hız kesmeden devam ediyoruz.” denildi. 

Sahte/kaçak el yapımı, dökme, bandrolsüz veya mükerrer bandrollü alkollü içkilerin tespiti ile sahte sosyal medya hesapları ve web sayfaları üzerinden satışını, üretimini ve kullanımını engellemek, insan sağlığı üzerindeki tehditleri ortadan kaldırmak ve can kaybının önüne geçilmesi amacıyla Çankırı Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar, denetim ve kontroller kapsamında;

155 Polis İmdat hattına gelen ihbarın değerlendirilmesi ile el yapımı içki üretimi yapan İ.Y. isimli şahıs suç unsurları ile beraber 24.12.2019 günü yakalanmış olup, yapılan aramalarda 36 adet 1000 ml el yapımı rakı, 3 adet 500 ml ve 2 adet 2000 ml el yapımı votka ele geçirilmiş, şahıs hakkında 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Muhalefet suçundan adli tahkikat başlatılmıştır.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada ise; “Ele geçirilen sahte içkiler imha edilirken, ilerleyen günlerde de halkımızın sağlığını tehdit eden sahte içkiler ele geçirildiğinde içkileri imha etmeye devam edeceğiz” denildi.

Kaçakçılık suçları ile mücadelede en etkin yöntemin, hiç şüphesiz vatandaşlarımız tarafından yapılan mücadele olduğunun bilinerek, Çankırı’mızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın kaçakçılık olaylarına karşı dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, şüpheli gördükleri iş yerleri, araç ve şahıslar üzerinde bilgi ve görgülerini yasal zorunluluk ve vatandaşlık görevi olarak derhal 155 Polis İmdat hattına bildirmelerini bekliyoruz. Unutmayalım ki ihbarlar başarılarımızın ve halkımızın huzurunun devamını sağlayacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

reklam

YORUM YAP