17° Açık
  • EURO
  • DOLAR

YENİLENEN YÜZÜYLE NEVZAT AYAZ SOSYAL BİLİMLER LİSESİ

      Çankırı’da tek Sosyal Bilimler Lisesi olan Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesi salgın sürecinde çalışmalarına devam etti. YouTube üzerinden SBL TV isimli kanalı kurarak Kariyer Buluşmaları, Veli Akademisi ve Eğitim Söyleşileri programlarıyla okul içi yarışmalar, meslek ve üniversite tanıtım günleri düzenleyerek alanında uzman kişilerle farklı etkinlikler ortaya koydu.       2020-2021 eğitim […]
Eğitim - 2 Temmuz 2021 09:19 A A

      Çankırı’da tek Sosyal Bilimler Lisesi olan Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesi salgın sürecinde çalışmalarına devam etti. YouTube üzerinden SBL TV isimli kanalı kurarak Kariyer Buluşmaları, Veli Akademisi ve Eğitim Söyleşileri programlarıyla okul içi yarışmalar, meslek ve üniversite tanıtım günleri düzenleyerek alanında uzman kişilerle farklı etkinlikler ortaya koydu.

      2020-2021 eğitim öğretim yılı içinde Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile okulda zengin içerikli robotik kodlama, müzik atölyesi ve coğrafya sınıfı oluşturularak okulda mevcut olan Z kütüphane, zeka oyunları alanı, fizik-kimya ve bilişim teknolojileri sınıfları, spor salonları, sosyal bilimler ve görsel sanatlar atölyelerine yeni etkinlik alanları dahil edildi.

      Yeniliğin ve gelişimin takipçisi olan okulumuz, e Twinning projeleri ve TEKNOFEST 2021 yarışmalarına katılarak TÜBİTAK 2204 A lise araştırmaları projesi ile bölge finaline gitmeye hak kazandı. Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılına başlarken hazırlık ile birlikte 5 yıl olan eğitim süresi Milli Eğitim Bakanlığımızın oluru ile 4 yıla düşürüldü. Liseye giriş sınavı puanına göre öğrenci alan proje okulumuzun, 9. sınıf kontenjanı 90 olarak belirlendi.

      Öğrencilerine dil becerisi kazandırma noktasında iddiasını İngilizce, Almanca, Arapça ve Osmanlı Türkçesi öğretimi yaparak sürdüren Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesi alanında yetkin ve tecrübeli öğretmen kadrosu ile özgüveni yüksek, ufku açık, gelişimin ve başarının öncüsü olacak yeni öğrencilerini bekliyor.

Eğitim - 09:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.