Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

YENİ KENT MEYDANI ILGAZ’IN VİTRİNİ OLACAK

Ilgaz Belediyesi tarafından projelendirilen Kent Meydanı’nın yapımına adım adım başlanıyor. Belediye Başkanı Mehmed Öztürk’ün girişimleriyle hayat bulan ve toplam bedeli 40 milyon TL olan Kent Meydan Projesinin yapımı için çalışmalar ara vermeden sürüyor. Çarşı içerisinde faaliyetlerine devam eden Ilgaz Belediyesi’ne ait hizmet binasının yıkımıyla başlayacak projeye, bina arkasında bulunan ve yine mülkiyeti Belediyeye ait kahvehane […]
Çankırı - 25 Mayıs 2022 21:54 A A

Ilgaz Belediyesi tarafından projelendirilen Kent Meydanı’nın yapımına adım adım başlanıyor. Belediye Başkanı Mehmed Öztürk’ün girişimleriyle hayat bulan ve toplam bedeli 40 milyon TL olan Kent Meydan Projesinin yapımı için çalışmalar ara vermeden sürüyor.

Çarşı içerisinde faaliyetlerine devam eden Ilgaz Belediyesi’ne ait hizmet binasının yıkımıyla başlayacak projeye, bina arkasında bulunan ve yine mülkiyeti Belediyeye ait kahvehane ile 7 adet bina ve 30’a yakın bağımsız bölümün yıkılmasıyla devam edilecek.

Yapımı tamamlandığında, bir taraftan Ilgaz İlçe Merkezi hoş bir görünüm kazanacak diğer taraftan da olası afet durumları için bir toplanma alanı kurulmuş olacak. Ayrıca meydanın alt tarafında iki katlı yeraltı otoparkı tesis edileceğinden ilçe merkezindeki trafik sorunu da çözüme kavuşturulacak. Proje kapsamında Ilgaz Belediyesi hizmet binasının geçici olarak taşınması amacıyla, mülkiyeti 2020 yılında Belediyeye kazandırılan Ziraat Bankası’na ait eski binanın tadilatı ise devam etmekte.

Konuyla ilgili konuşan Belediye Başkanı Mehmed Öztürk: “Şehrimizin vizyonu olacak önemli bir projeyi Ilgaz’ımıza kazandırmanın sevincini yaşıyoruz. Birçok alanda ilçemize hizmet verecek Ilgaz Kent Meydanı projemizi 5500 Metrekare meydan alanı, 350 araç kapasiteli iki katlı yeraltı otoparkı, sosyal yaşamı destekleyecek üniteleri ile vatandaşlarımızın güzel vakit geçirebileceği bir alan haline getireceğiz.

Platform şeklinde yapılacak olan meydan düzenlemesi ile tören alanı ve yeşil alanlar oluşturarak, meydan alanına oturma grupları yerleştireceğiz. Yapacağımız yeni Belediye hizmet binamız ile geleneksel el sanatlarına ait küçük işyerleri ve gezinti alanlarının da ekleneceği projemiz ilçemize modern bir görünüm kazandıracak. İlçemizin vitrini ve kimliği olmasını hedeflediğimiz ILGAZ KENT MEYDANI

buy kamagra

, Ilgaz’ımızın dokusuyla adeta bütünleşecek. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Çankırı - 21:54 A A
BENZER HABERLER