Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

YENİDEN YAPILANMA HAZIRLIĞINDAKİ 11 FETÖ ŞÜPHELİSİ YAKALANDI

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) ve İstihbarat Şube Müdürlüğü Ekipleri’nce yapılan operasyonlarda FETÖ Terör Örgütü mensubu 11 şüpheli ele geçirildi. FETÖ Terör Örgütü’nü yeniden yapılandırma amaçlı faaliyetlerde bulundukları belirlenen 11 şüphelinin 4’ü tutuklandı, 4’ü adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı, 3’ü ise sorgulamanın ardından serbest bırakıldı. Konu hakkında yapılan açıklama şu şekilde: “Fetullahçı […]
Çankırı - 13 Nisan 2022 10:29 A A

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) ve İstihbarat Şube Müdürlüğü Ekipleri’nce yapılan operasyonlarda FETÖ Terör Örgütü mensubu 11 şüpheli ele geçirildi. FETÖ Terör Örgütü’nü yeniden yapılandırma amaçlı faaliyetlerde bulundukları belirlenen 11 şüphelinin 4’ü tutuklandı, 4’ü adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı, 3’ü ise sorgulamanın ardından serbest bırakıldı.

Konu hakkında yapılan açıklama şu şekilde:

“Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ), güncel finans ve yeniden yapılanmasına yönelik gerçekleştirilen operasyonda 11 şüpheli yakalandı. Çankırı Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından FETÖ üyelerinin, yeniden örgütlenme arayışında olan güncel finans ve yeniden yapılanmasına yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Çankırı ilinde cezaevinden çıkan ve KHK ile ihraç edilen örgüt mensuplarının, yeniden yapılanmaya çalıştıklarının tespit edilmesi üzerine, Ankara ve çevre iller ile bağlantılı örgütün finanse edilmesine yönelik yapılan operasyonda 11 şüpheli gözaltına alındı.

Operasyonda yakalanan şüphelilerin evlerinde ve araçlarında yapılan aramalarda; yüksek miktarlarda Dolar, Euro ve Türk Lirası ile çok sayıda dijital materyal ele geçirilmiştir. Gözaltına alınan şüphelilerden 4’ü tutuklanarak cezaevine teslim edilmiş, 4 şüpheli adli kontrol kararı ile 3 şüpheli ise ifadesi sonrası serbest bırakılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Çankırı - 10:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.