Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

YENİ YILIN İLK CUMA NAMAZI NEREDE NASIL KILINACAK?

Bu akşam saat 21:00’da başlayıp 4 Ocak Pazartesi sabah saat 05:00’da bitecek olan sokağa çıkma yasağı konusunda en çok sorulan soru 1 Ocak Cuma günü yani 2021 yılının ilk gününde ilk Cuma namazının nasıl ve nerede kılınacağı sorusu olmuştu. Konu hakkında İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklama yüreklere su serpti. İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre 1 Ocak […]
Çankırı - 31 Aralık 2020 17:43 A A

Bu akşam saat 21:00’da başlayıp 4 Ocak Pazartesi sabah saat 05:00’da bitecek olan sokağa çıkma yasağı konusunda en çok sorulan soru 1 Ocak Cuma günü yani 2021 yılının ilk gününde ilk Cuma namazının nasıl ve nerede kılınacağı sorusu olmuştu. Konu hakkında İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklama yüreklere su serpti.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre 1 Ocak Cuma günü yılın ilk Cuma namazı yine camilerde kılınacak. Ancak Cuma namazını kılmak isteyen herkes, Temizlik-Maske-Mesafe kurallarına uymak şartıyla ikametine yürüme mesafesindeki en yakın camide namazını kılabilecek, araç kullanmadan camiye gidip namazını kılacak ve evine dönecek.

Çankırı - 17:43 A A
BENZER HABERLER