Açık
  • EURO
  • DOLAR

YENİ TOMOGRAFİ CİHAZI BU HAFTA HİZMETE GİRİYOR

Çankırı Devlet Hastanesi’nin sürekli arızalanan, her arızasında iki üç ay hizmet dışı kalan ve yedeği olmadığı için hastaların ilimizdeki Özel Karatekin Hastanesi ya da Ankara’daki diğer hastanelere gönderilmesine neden olan tek tomografi cihazı sıkıntısına, yeni bir tomografi cihazı alınarak nihayet son verildi. Tomografi cihazının her arıza yaptığında acil hastalar ambulanslarla, normal hastalar ise kendi imkanlarıyla […]
Çankırı - 7 Haziran 2020 10:56 A A

Çankırı Devlet Hastanesi’nin sürekli arızalanan, her arızasında iki üç ay hizmet dışı kalan ve yedeği olmadığı için hastaların ilimizdeki Özel Karatekin Hastanesi ya da Ankara’daki diğer hastanelere gönderilmesine neden olan tek tomografi cihazı sıkıntısına, yeni bir tomografi cihazı alınarak nihayet son verildi.

Tomografi cihazının her arıza yaptığında acil hastalar ambulanslarla, normal hastalar ise kendi imkanlarıyla Özel Karatekin Hastanesi’ne giderek tomografilerini çektirmek durumunda kalıyorlardı. Allah’tan Özel Karatekin Hastanesi bu durumu fırsata çevirmeden, cüz-i miktarda bir ücretle tomografi çekimlerini yaptı da vatandaşlarımız zor durumda kalmadı. Peki ya Özel Karatekin Hastanesi de olmasaydı???

Çankırı’nın kanayan yarası haline gelen bu sorun nihayet, İl Sağlık Müdürlüğü, Hastane Başhekimliği ve yetkili sendikanın devreye girmesiyle ve tabi sayın vekillerimizin de öncülüğünde hastanemize yeni bir tomografi cihazı daha alınarak çözüldü.

Konu hakkında görüşlerini aldığımız yetkililer, Canon marka tomografi cihazının eskisinden çok daha üstün özelliklere sahip olduğunu ve cihaz sayesinde hastaların tomografi için fazla sıra beklemeden teşhis ve tedavilerinin yapılacağını söylediler. Bu arada yeni tomografi cihazımızın montaj ve kurulum işlemlerinin tamamlanmış olup, çekim işlemlerinin önümüzdeki hafta Ankara’dan gelecek teknik heyetin onayından sonra başlayacağını da ekleyelim.

Yeni tomografi cihazımızın Çankırı’mıza hayırlı olmasını ve darısının henüz yeri bile belirlenemeyen yeni hastane binamıza olmasını diliyoruz.

Çankırı - 10:56 A A
BENZER HABERLER