reklam
reklam
DOLAR31,3677% 0.42
EURO34,0595% 0.51
STERLIN39,7661% 0.47
FRANG35,5200% 0.53
ALTIN2.100,98% 2,34
BITCOIN1.955.3360.583
reklam

YENİ KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ GELİYOR

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Koronavirüs  vaka sayıları yurt genelinde hızla artmaya devam ederken,  salgınla mücadele için yerel yönetimlerce yeni yeni  kararları alınıyor. Alınan kararlar bazı illerde, açık alanlarda ve bazı cadde ve sokaklarda sigara içme yasağı şeklinde olurken, bazı illerde ise 65 yaş üzeri vatandaşlarımız için sokağa çıkma yasağı şeklinde uygulamaya koyuluyor.

Alınan bilgilere göre koronavirüsle mücadele kapsamında Denizli, Erzincan, Giresun, Kahramanmaraş, Kastamonu, Kütahya, Muş, Ordu ve Sinop’ta açık alanlarla cadde ve sokaklarda sigara içmek yasaklandı. Son gelen açıklamalara göre bu illerin arasına Balıkesir de eklendi. Ayrıca komşu il Karabük’te de halkın yoğun olarak bulunduğu bir caddede sigara içmek yasaklandı. Yasağa gerekçe olarak “vatandaşların sigara bahanesiyle maske takma kuralını aksatmaları ya da hiç takmamaları” gösteriliyor.

Yine koronavirüsle mücadele kapsamında alınan bir diğer karar da 65 yaş üstü vatandaşlar için belirli saatlerde sokağa çıkma yasağı uygulaması. Koronavirüs salgınında en yüksek risk grubunda olan 65 yaş üstü vatandaşlara bazı illerde belirli saat aralıklarında sokağa çıkma yasağı uygulaması, 65 yaş üstü vatandaşlarımızın tepkisiyle karşılandı. “Biz zaten bütün kurallara uyuyoruz, bizi hasta edenler kurallara uymayan gençler” diyen gönlü genç büyüklerimiz, “evde zaten vakit geçiremiyoruz, dışarı da çıkamazsak dört duvar arasında ölürüz biz” diyerek karara isyan ediyorlar.

Bu uygulama da şimdilik Bilecik, Bolu, Bursa, Çankırı (Ilgaz), Eskişehir, Gaziantep, Kütahya ve Uşak illerinde uygulanıyor. İlimizde de hızla yayılmakta olan koronavirüs salgınında kurallara uyulmaması ve artışın daha hızlanması durumunda ne gibi kararlar alınabileceği şimdilik meçhul.

 

reklam

YORUM YAP