Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

YAYALARA ÖNCELİK DURUŞU HAYATA SAYGI DURUŞU

Bakanlığımızca trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek ve sürücü duyarlılığını artırmak amacıyla 29 Eylül Perşembe günü, ülke genelinde eş zamanlı olarak “Yayalara Öncelik Duruşu, HAYATA SAYGI DURUŞU” sloganıyla yaya geçidi uygulaması gerçekleştirildi. İlimizde de Güneş İlkokulu önünde düzenlenen etkinliğe Vali Abdullah Ayaz, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Vali Yardımcısı Recep Yüksel, İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen, […]
Çankırı - 30 Eylül 2022 09:59 A A
Bakanlığımızca trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek ve sürücü duyarlılığını artırmak amacıyla 29 Eylül Perşembe günü, ülke genelinde eş zamanlı olarak “Yayalara Öncelik Duruşu, HAYATA SAYGI DURUŞU” sloganıyla yaya geçidi uygulaması gerçekleştirildi.
İlimizde de Güneş İlkokulu önünde düzenlenen etkinliğe Vali Abdullah Ayaz, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Vali Yardımcısı Recep Yüksel, İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Yusuf Mutlu Genç, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk ve öğrenciler katıldı.
Öğrencilerin trafik polisi olduğu etkinlikte “Yayalara Öncelik” konusunu vurgulayan dövizler ve Türk bayrağı taşıyan öğrenciler sürücülere yaya önceliğini hatırlattı.
Vali Abdullah Ayaz ve beraberindekiler öğrencilerle birlikte yaya geçidinde denetim yaptı. Etkinlikten sonra açıklamalarda bulunan Vali Ayaz, trafik ve yaya güvenliğinin en büyük öncelikleri olduğunu söyledi. “Çocuklarımızın güvenliği için hem yaya geçitlerimizi yeniledik hem de okul önlerindeki yaya geçitlerinde denetimlerimizi arttırdık.” diyen Vali Ayaz şöyle konuştu:
“Bu öncü uygulamalarımız devam edecek. Bu noktada vatandaşlarımızdan, velilerimizden ve sürücülerimizden isteğimiz trafikte her zaman dikkatli olmaları ama okul önlerinde ekstra dikkatli olmaları, yaya geçitlerinde yayalara öncelik vermeleri. Bizlere yardımcı olan, sağduyulu vatandaşlarımıza ve sürücülerimize, emekleri ve destekleri için ilgili tüm kurumlarımıza teşekkür ediyorum.”
Kampanya Kapsamında Sürücülerde Doğru Davranış Modelleri Geliştirilmek İsteniyor
Trafikte yaya önceliği konusunda farkındalığı artırmak, yaya ve okul geçitlerinde sürücülerin uyarılarak dikkatlerini daha üst düzeye çıkarmak ve bu bölgelerde yayalara ilk geçiş hakkının verilerek sürücüler üzerinde doğru davranış modelinin geliştirilmesinin amaçlandığı kampanya uyarınca Millî Eğitim Bakanlığına bağlı belirlenen okullarda ve yaya/okul geçitlerinde kampanya etkinlikleri düzenlenecek.
Hafta Boyunca Kamuoyu Bilgilendirilecek
Etkinlikler çerçevesinde hafta boyunca sosyal medya platformları başta olmak üzere vatandaşlarımızın yoğun olarak bulundukları alanlarda ve kurumsal iletişim sayfalarında basın/yayın organlarında, billboardlarda, kamu kurum ve kuruluşlarında, kampanya içerikleri kullanılarak kamuoyunun bilgilendirilmesi sağlanacak.
Çankırı - 09:59 A A
BENZER HABERLER