-5° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

YARIŞMA MUHTEŞEM FESTİVAL MUHTEŞEM TEBRİKLER BAYRAMÖREN

Türkiye’nin en küçük ve en şirin ilçelerinden Bayramören ilçemizde 7 yıl ara verilen Bayramören Yamaç Paraşütü Mesafe XC OPEN Yarışması ve Festivali 2 Temmuz Cumartesi günü yeniden başladı. İlçede 2 Temmuz Cumartesi ve 3 Temmuz Pazar günleri düzenlenen muhteşem şenlikler, uzaktan yakından gelen binlerce vatandaş tarafından ilgiyle izlendi. Misafir sanatçıların söyledikleri slow parçalarla hüzünlenen misafirler, […]
Çankırı - 5 Temmuz 2022 20:48 A A

Türkiye’nin en küçük ve en şirin ilçelerinden Bayramören ilçemizde 7 yıl ara verilen Bayramören Yamaç Paraşütü Mesafe XC OPEN Yarışması ve Festivali 2 Temmuz Cumartesi günü yeniden başladı. İlçede 2 Temmuz Cumartesi ve 3 Temmuz Pazar günleri düzenlenen muhteşem şenlikler, uzaktan yakından gelen binlerce vatandaş tarafından ilgiyle izlendi. Misafir sanatçıların söyledikleri slow parçalarla hüzünlenen misafirler, sıra oyun havalarına geldiğinde adeta coştular. Festival alanına gelen misafirlerin yiyecek, içecek, hediyelik eşya ihtiyaçları da unutulmadı, Kaymakamlık ve Belediye tarafından birçok stand kurularak bu ihtiyaçlar da karşılandı.

2 Temmuz Cumartesi günü Çankırı’lı sanatçı Sami Yalçın konseri ve Açıkhava Sineması gösterimiyle başlayan şenlikler, 3 Temmuz Pazar akşamı yine Çankırı’lı sanatçı Seda Kara ve Ömer Faruk Bostan konserleriyle devam etti. Bayramören Kaymakamı Tuncay Karataş ve Bayramören Belediye Başkanı Halil Muratoğlu’nun ev sahipliğini yaptığı programın ikinci gününde Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak, İl Kültür ve Turizm Müdürü Muharrem Ovacıklı, Türk Kızılay Çankırı Şube Başkanı Ahmet Ulusoy, Çankırı İşitme Engelliler Derneği ve Spor Kulübü Başkanı Recep Nuhoğlu, Çankırılı Bürokratlar Derneği Genel Başkanı Ercan Irmak, Çankırı Dernekler Federasyonu Başkanı Zeynettin Aydın, Kurşunlu Belediye Başkanı Şakir Kaymak, Memur-Sen Çankırı İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Çankırı Şube Başkanı Ahmet Dönmez ile 1074 Çankırıspor Kulüp Başkanı Barbaros Özdemir misafir olarak katıldılar. İkinci günkü programda ayrıca festivale katkı sağlayan bürokrat ve işadamlarına ödülleri takdim edildi.

Yamaç Paraşütü Mesafe XC OPEN Yarışmaları bugün de devam etti. 7 Temmuz Perşembe günü ödül töreni ile sona erecek olan yarışmalara Türk yamaç paraşütçülerinin yanısıra Almanya, Amerika, Ukrayna, İran ve Hindistan’dan  sporcular katıldı. Çankırı’yı Türkiye ve dünyaya tanıtması amaçlanan festivalin bundan sonra da her yıl büyüyerek devam edeceği bildirildi.

Çankırı - 20:48 A A
BENZER HABERLER