13° Açık
  • EURO
  • DOLAR

YARIN SAAT 10:00’DA ASIN BAYRAKLARI ÇIKIN BALKONLARA CAMLARA

Aylardır okullarımız kapalı, öğrencilerimiz evlatlarımız evlerinden dışarı çıkamıyor, okul bahçelerimiz ıssız, sessiz, çocuk cıvıltılarına hasret,  ne Bayrak Töreni yapılıyor ne İstiklâl Marşı okunuyor. Diyorduk ki bugün yapılan bir açıklama biraz olsun içimizi rahatlattı. Açıklamaya göre yarın tüm okullarda saat 10:00’da okul bahçelerinde Bayrak Töreni yapılacak ve İstiklâl Marşı okunacak, okullarda bulunan görevliler törenlere okul bahçesinde […]
Çankırı - 10 Ocak 2021 20:18 A A

Aylardır okullarımız kapalı, öğrencilerimiz evlatlarımız evlerinden dışarı çıkamıyor, okul bahçelerimiz ıssız, sessiz, çocuk cıvıltılarına hasret,  ne Bayrak Töreni yapılıyor ne İstiklâl Marşı okunuyor. Diyorduk ki bugün yapılan bir açıklama biraz olsun içimizi rahatlattı. Açıklamaya göre yarın tüm okullarda saat 10:00’da okul bahçelerinde Bayrak Töreni yapılacak ve İstiklâl Marşı okunacak, okullarda bulunan görevliler törenlere okul bahçesinde katılırken Çankırı halkı da evlerinin balkonları ve camlarından katılım sağlayabilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre 11 Ocak Pazartesi (yarın)  yurt genelindeki tüm okullarda bayrak töreni yapılacak ve İstiklâl Marşı okunacak. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada tüm Türkiye’ye çağrı yaparak, il yöneticilerinden tüm okullarda, saat 10.00’da yöneticiler ve hâlihazırda görevli personelin de katılımıyla bayrak töreni yapılmasını; öğrencilere, öğretmenlere ve ailelere bulundukları yerden İstiklal Marşı’na eşlik etmeleri için davette bulunmalarını istedi.

Selçuk açıklamasında çocukların ve öğretmenlerin, canlı dersler öncesinde ekran başında millî marşı söylediklerini belirterek, “Millî Eğitim Bakanlığı olarak istedik ki yeni haftaya başlarken çocuklarımızın coşkusuna ortak olalım, İstiklal Marşı’mızı 7’den 77’ye hep birlikte söylerken buluşalım. 11 Ocak Pazartesi günü saat 10.00’da tüm okullarımızın bahçesinde bayrak töreni yapılacak ve İstiklal Marşı’mız okunacak. Eş zamanlı olarak TRT EBA İlkokul, Ortaokul, Lise kanallarımızda saat 10.00’da İstiklal Marşı’mız yayımlanacak” dedi.

Bakanlık açıklamasında ayrıca her pazartesi sabahı ve her cuma akşamı Türkiye’nin dört bir yanındaki okul bahçelerinden gür bir sesle yükselen İstiklal Marşı’nın salgın koşulları nedeniyle bir süredir yan yana okunamadığına dikkat çekildi. Bakan Selçuk’un yarın saat 10.00’da mesai arkadaşlarıyla birlikte Bakanlık binasında bayrak törenine katılacağı da duyuruldu.

Çankırı - 20:18 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.