reklam
reklam
DOLAR31,5919% 0
EURO34,4142% 0.05
STERLIN40,1238% -0.11
FRANG35,6941% -0.02
ALTIN2.147,67% -0,06
BITCOIN2.147.3408.242
reklam

YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU İÇİN İLK KAZMA VURULDU

Yayınlanma Tarihi : Google News
YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU İÇİN İLK KAZMA VURULDU
reklam

Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yaptığı açıklamada Çankırı Yarı Olimpik Yüzme Havuzu‘nun yapımı için ilk kazmanın vurulduğunu söyledi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan ihale sonrası inşaat çalışma mevsiminin başlamasının ardından “Çankırı Yarı Olimpik Yüzme Havuzu” inşaat çalışmasının ilk aşamasına başlandı. Eneray Yapı ve 3-El İnşaat iş ortaklığı ile hafriyat çalışmaları başlayan havuz yapımı hakkında bilgi veren firma yetkilisi Erman Ayık, hafriyat çalışmalarını bir hafta içerisinde tamamlayarak zemin güçlendirmesi, fore kazık çalışması, serve sıkıştırması ve beton çalışmalarına başlayacaklarını söyledi. 2022 yılının Mayıs ayına yarı olimpik yüzme havuzunu teslim etmeyi hedeflediklerini belirten Ayık, Çankırı halkına yakışır, Dünya standartlarında bir projeyi kazandıracak olmanın heyecanı içerisinde olduklarını ifade etti.
Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nun yapılması için çok yoğun bir uğraş verdiklerini ifade eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak ise gelecek yılın ilk çeyreğinde havuzu Çankırı halkının hizmetine açmayı arzuladıklarını dile getirdi. Ak, bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Çankırı Milletvekilleri Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu ile Salim Çivitçioğlu’na ve projeye katkı sağlayan diğer devlet büyüklerine teşekkür etti.

reklam

YORUM YAP