reklam
reklam
DOLAR32,2494% 0.07
EURO35,0152% 0.1
STERLIN41,3964% 0.53
FRANG35,2838% 0.09
ALTIN2.412,01% 0,09
BITCOIN67.328,40-2.818
reklam

YARDIM TIRI KOMŞU İÇİN DUALARLA YOLA ÇIKTI

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Çankırı halkı komşusu Kastamonu için seferber oldu. Arama kurtarma araçlarını ve ekiplerini sel felaketinin yaşandığı Kastamonu Bozkurt ilçesine gönderen Çankırı Belediyesi, sel sebebi ile zor günler geçiren komşusu için yardım kampanyası başlattı. Halkın desteği ile hazırlanan insani yardım malzemelerinin yer aldığı yardım tırı, Belediye hizmet binası önünden dualar eşliğinde uğurlandı.

Çankırı Belediyesi, AFAD’ın belirlediği liste doğrultusunda yardım kampanyası düzenledi. Hayırsever Çankırı halkının seferber olduğu kampanya kapsamında toplanan gıda malzemeleri, konserve ürünleri, su, kullanılmamış (etiketli-sıfır)  giysiler ve ayakkabılar, çocuk ve hasta bezleri, çocuk maması ve battaniyeler sel felaketinden zarar gören vatandaşlara ulaştırılmak üzere Kastamonu’nun Bozkurt ilçesine gönderildi. Yardım tırı, Belediye Hizmet Binası önünden Belediye Meclis Üyeleri, Başkan Yardımcıları, birim müdürleri tarafından dualar eşliğinde uğurlandı.

Geçtiğimiz hafta sel bölgesine giden Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Çankırı halkının sel felaketinde zarar gören kardeşleri için geçmiş olsun dileklerini iletmişti. Esen, ayrıca, yardım kampanyasına katılan hayırsever vatandaşlara da mesaj ile bilgi vererek teşekkür etti.

reklam

YORUM YAP