13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

YÂRAN KIYAFETİ İLE NİKÂH KIYDI

Çankırı Belediyesi, 1 Haziran itibari ile ikinci etabı başlayan kademeli normalleşme sürecinde nikâh hizmetlerine renk kattı.  Belediye Yazı İşleri Müdürlüğüne bağlı Evlendirme Hizmetleri bünyesinde çiftlerin nikâhını kıyan nikâh memuru, cübbesinin içine Çankırı’nın yöresel Yâran kıyafetini giyerek evlenecek çiftlerin karşısına çıktı. Çankırı’da dünya evine girmek için Belediyede “Evet” diyen çiftlerin nikâhını yöresel kıyafetli nikâh memuru kıydı. […]
Çankırı - 4 Haziran 2021 17:39 A A

Çankırı Belediyesi, 1 Haziran itibari ile ikinci etabı başlayan kademeli normalleşme sürecinde nikâh hizmetlerine renk kattı.  Belediye Yazı İşleri Müdürlüğüne bağlı Evlendirme Hizmetleri bünyesinde çiftlerin nikâhını kıyan nikâh memuru, cübbesinin içine Çankırı’nın yöresel Yâran kıyafetini giyerek evlenecek çiftlerin karşısına çıktı.

Çankırı’da dünya evine girmek için Belediyede “Evet” diyen çiftlerin nikâhını yöresel kıyafetli nikâh memuru kıydı. Çankırı’nın Yâran kültürüne özgü kıyafetleri giyerek evlenecek çiftlerin en mutlu gününe eşlik eden memur, hayatlarının her alanında eşit olmaları için evlilik cüzdanını gelin ve damadın her ikisine de aynı anda takdim etti. Törene belirli sayıda katılan çiftin yakınları da yapılan jestten memnun kaldı.

Çankırı - 17:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.