24° Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

YAPRAKLI BELEDİYESPOR LİGDEN ÇEKİLME KARARI ALDI

Çankırı Amatör Ligi’nde mücadele eden Yapraklı Belediyespor Kulüp Başkanı Recep Soydaş yapılan haksızlıklar karşısında ligden çekilme kararı aldıklarını söyledi ve “Artık Sessiz Kalmayacağız” dedi. Kulüp Başkanı Soydaş yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi: “Yapraklı Belediye Spor Kulübü olarak Çankırı Amatör Liginde yapılan vurdumduymaz uygulamalar sonucunda ligdeki kalan maçlara çıkmama kararı aldık. Kulübümüz kurulduğu tarihten itibaren şeffaf […]
Çankırı - 6 Şubat 2020 14:47 A A

Çankırı Amatör Ligi’nde mücadele eden Yapraklı Belediyespor Kulüp Başkanı Recep Soydaş yapılan haksızlıklar karşısında ligden çekilme kararı aldıklarını söyledi ve “Artık Sessiz Kalmayacağız” dedi.

Kulüp Başkanı Soydaş yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:

“Yapraklı Belediye Spor Kulübü olarak Çankırı Amatör Liginde yapılan vurdumduymaz uygulamalar sonucunda ligdeki kalan maçlara çıkmama kararı aldık.

Kulübümüz kurulduğu tarihten itibaren şeffaf ve temiz lig parolası ile müsabakalara katılmıştır.  Bundan sonrada temiz futbol için adaletin bekçisi olacağız.  Geçtiğimiz günlerde kesin delillerle öğrendiğimiz kaçak futbolcu oynatılması bu kararı almamıza neden olmuştur.

Ligin ikinci yarısının ilk maçında dört tanesini bizzat tespit ettiğimiz kaçak oyuncu oynatan takım bugün play of’ lar da mücadele edecektir. Bu takımın oynadığı rakibi ev sahibi takım 4-2 galip geldiği için her hangi bir itirazda bulunmamıştır. Kulüp yönetimi olarak İl Futbol Tertip Komitesi Başkanlığına yaptığımız itirazda ise FMT’nın 7 günlük itiraz süresine takıldık ne yazık ki, her müsabaka öncesi müsabaka hakemlerinin gerekli kontrolü yapması için verilen esame listelerinin nasıl bir kontrolden geçtiği tam bir muammadır. Müsabaka hakemlerinin maçın oynanacağı sahaya son 15 dakika kala gelerek alel, usül yaptıkları kontrollerin sonucudur, kaçak oyuncu oynatılması oysaki bu takımların her yıl bu yola başvurduğu bir gerçek var.

Ortaya çıkan bu haksız durum bu adaletsizlik Çankırı Futboluna hiç bir kalıcı çözüm katmayacağı gibi bilakis bir çok yeni sorunların çıkmasına sebebiyet verecektir.

Biz yensek de yenilsek de hep haksızlıkların karşısında olduk. Maddi imkansızlıklar ile mücadele ederek kulübümüzü ayakta tutmaya çalıştık. Bazı futbolcularımız kendi harçlıkları ile lisanslarını çıkarmaya çalıştı. Yapraklı Belediye Spor Kulübü olarak hiçbir zaman böyle bir yola tevessül etmedik. Her zaman alnımızın akıyla çıktık sahaya yensek te, yenilsek te adaletten yanayız. Dürüst futbol istiyoruz.

Değerli futbol severler, bizim için bu sene lig bitmiştir. Daha güçlü döneceğimize ve adalet için yakılan meşaleyi en önde taşıyacağımıza söz veriyoruz. Tüm Kamuoyuna Saygılarımızla.”

Çankırı - 14:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.