17° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

YAĞMUR SUYU DRENAJ ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Çankırı’da Belediye ekipleri, yağışlı havalarda yaşanan su baskınlarını önlemek amacı ile yağmur suyu drenaj hattı yapımına başladı. AB IPA Hibe Projesi kapsamında yapılacak atık su kolektör hattının geçiş güzergâhında bulunan alanlarda üst yapının bozularak yeniden yapılmaması için altyapı sağlıklaştırma çalışmalarına geçildi. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, çalışmaların yapıldığı alanlarda altyapı sorununun köklü olarak çözüme kavuşacağını […]
Çankırı - 6 Haziran 2023 22:10 A A

Çankırı’da Belediye ekipleri, yağışlı havalarda yaşanan su baskınlarını önlemek amacı ile yağmur suyu drenaj hattı yapımına başladı. AB IPA Hibe Projesi kapsamında yapılacak atık su kolektör hattının geçiş güzergâhında bulunan alanlarda üst yapının bozularak yeniden yapılmaması için altyapı sağlıklaştırma çalışmalarına geçildi. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, çalışmaların yapıldığı alanlarda altyapı sorununun köklü olarak çözüme kavuşacağını ifade ederek yapılan her çalışmanın Çankırı’nın makûs talihini yenme hedefinin bir adımı olduğunu söyledi.

Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’ne (ÇASKİ) bağlı ekipler, Abdülhalik Renda Mahallesi Refik Saydam ve Mehmetçik Caddeleri ile yeni yerleşim bölgelerinden Feslikan mevkiinde yoğun yağışlarda yaşanan olası su baskınları ve mağduriyetleri önlemek için yağmur suyu drenaj hattı döşemeye başladı. 1500 metrelik güzergâhta bina bağlantıları, dere deşarjları ve yüzeysel yağmur suyu tahliyesi sağlanacak. Çalışmalar kapsamında yerleşime yeni açılan alanlarda hat imalatı yapılırken mevcut hatların ise daha geniş çaplı borular ile yenileneceği bildirildi. Açıklamada; IPA projesini de desteklemek için yapılan çalışmaların şehrin muhtelif alanlarında yürütüleceği bilgisi de yer aldı.

Adliye Bölgesinde Yağmur Suları Kontrol Altına Alınıyor

ÇASKİ ekipleri, Abdülhalik Renda Mahallesi Hacettepe Caddesi Adliye bölgesinde yağmur suyu hattı rehabilitasyon çalışmaları gerçekleştirerek olası su baskınları kontrol altına alacak.  Çalışmalar kapsamında ekipler, bölgede yapılacak üstyapı çalışmalarından önce altyapıda 700 m yağmur suyu hattı yenileme çalışması yaparak koordineli bir çalışma yürütecek.

Çankırı - 22:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.