reklam
reklam
DOLAR32,1920% 0.01
EURO34,9349% 0.12
STERLIN41,0825% 0.09
FRANG35,1997% 0.16
ALTIN2.411,49% -2,04
BITCOIN67.408,22-3.647
reklam

VELİLERE DİKKAT EKSİKLİĞİ VE HİPERAKTİVİTE BOZUKLUĞU SEMİNERİ VERİLDİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Çankırı Özel Karatekin Hastanesi tarafından sosyal sorumluluk projesi kapsamında anne-babalara yönelik çocuklarda sık rastlanan dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu semineri İstiklal Anaokulu’nda düzenlendi.

Velilerin yoğun ilgi gösterdiği seminerde, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğunun (DEHB), aşırı hareketlilik, düşünmeden hareket etme ve/veya dikkatsizlikle karakterize psikiyatrik bir hastalık olduğunu kaydederek, tıbbi bir hastalık olan DEHB´in tanısının, Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi uzmanlarınca konulduğunu dile getirdi. Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu olan çocuklara yardımcı olabilmek adına, velilerin çocuklara nasıl yaklaşması gerektiği aktarıldı.

Uzman Klinik Psikolog Kevser TARAKCI’ nın sunumuyla gerçekleştirilen seminerde;

“Hiperaktivite bozukluğu olan çocuklar; özel hayatlarında ve sosyal hayatlarında çeşitli problemler yaşayabilirler. Sürekli eleştirilerin hedefi olabilir, muhtemel dikkat sorunlarıyla derslerden geri kalabilirler. Yaşıtlarından geri kalan çocukların özgüveni zarar görür ve diğer olumsuzluklarla birlikte yetersizlik hissedebilirler. Bu tür olumsuzlukların yaşanmaması için mutlaka önlem alınmalıdır. Önlem alınmaması halinde; okul başarılarında düşme, akranları ile sorun yaşama, uygunsuz davranış gösterme gibi birçok olumsuz durumla karşılaşabilir. Sonuç olarak; erken tanı ve tedavi çocuk ve ergenlerin gerek şimdi gerekse yetişkinlik döneminde birçok sorunla karşılaşmalarını engelleyebilir” denildi.

Seminer sırasında ve sonrasında Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Uzm. Psk Kevser TARAKCI tarafından velilerden gelen soruların da yanıtlanmasıyla seminer son buldu. Semineri takip eden veliler teşekkür ederek memnuniyetlerini dile getirdiler.

reklam

YORUM YAP