15° Açık
  • EURO
  • DOLAR

VATANDAŞLARIMIZDAN İSTİRHAMIMIZ LÜTFEN OYUNUZU KULLANIN

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz ve eşi Melike Ayaz, bugün yapılan Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimleri için sandık başına gittiler. Merkez İsmet İnönü Ortaokulu 1148 no.lu sandıkta oyunu kullanan Vali Ayaz, okul çıkışında basına kısa bir açıklama yaptı. Halkımızdan vatandaşlık görevlerini yerine getirmelerini ve mutlaka oylarını kullanmalarını isteyen Vali Ayaz, şunları söyledi: “Oyumuzu kullandık, vatandaşlık görevimizi yaptık. […]
Çankırı - 28 Mayıs 2023 14:10 A A

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz ve eşi Melike Ayaz, bugün yapılan Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimleri için sandık başına gittiler. Merkez İsmet İnönü Ortaokulu 1148 no.lu sandıkta oyunu kullanan Vali Ayaz, okul çıkışında basına kısa bir açıklama yaptı. Halkımızdan vatandaşlık görevlerini yerine getirmelerini ve mutlaka oylarını kullanmalarını isteyen Vali Ayaz, şunları söyledi:

“Oyumuzu kullandık, vatandaşlık görevimizi yaptık. İnşallah sonuçlar milletimize, memleketimize, tüm insanlığa hayırlı uğurlu olsun. Yani iki hafta önce malumunuz yine burada bir aradaydık. Memleketimiz büyük bir demokratik olgunlukla hem ülke genelinde hem ilimizde çok güzel bir seçim geçirdi. Bugün de Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu için yine vatandaşımız sandık başında. Çok şükür ilimiz genelinde oy verme işlemi rahat bir şekilde başladı.

Şu anda herhangi bir problem yok. İnşallah sükunetle vatandaşlarımızın huzur içerisinde oy kullanma işlemlerini tamamlayacağız. Bunun için emniyetimiz, jandarmamız, kaymakamların koordinasyonlarında seçim hakimlerimizle iş birliği içerisinde görevlerine devam etmekteler. Ben tekrar hayırlı olsun diyorum. Tüm vatandaşlarımızdan bir istirhamımız lütfen bu görevi yerine getirin ve oyunuzu kullanın.

Şimdi orada görevli olan arkadaşlarımıza sorduğumda iki hafta önceki birinci tura göre katılımın düşük olduğunu ifade ettiler. Birinci turda çok yüksek bir katılım gerçekleşmişti yine o şekilde demokrasinin gereği olarak çok yüksek bir katılımın gerçekleşmesi ve vatandaşlarımızın oylarını kullanmaları. Ben tekrar teşekkür ediyorum.”

Çankırı - 14:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.