Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

VALİLİK MAKAMINDA GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ

 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun son şeklini vererek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunduğu Valiler Kararnamesine göre 18 ile yeni vali ataması yapıldı, 23 ilin valisi yer değiştirdi, 17 ilin valisi Mülkiye Başmüfettişi oldu, 8 ilçenin kaymakamı da çeşitli illere vali olarak atandı. Kararnameye göre Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş Mülkiye Başmüfettişi olurken, Çankırı Valiliği’ne Göç İdaresi Genel […]
Çankırı - 10 Haziran 2020 09:53 A A

 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun son şeklini vererek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunduğu Valiler Kararnamesine göre 18 ile yeni vali ataması yapıldı, 23 ilin valisi yer değiştirdi, 17 ilin valisi Mülkiye Başmüfettişi oldu, 8 ilçenin kaymakamı da çeşitli illere vali olarak atandı.

Kararnameye göre Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş Mülkiye Başmüfettişi olurken, Çankırı Valiliği’ne Göç İdaresi Genel Müdürü Abdullah Ayaz getirildi.

1978 yılında Isparta/Yalvaç’ta dünyaya gelen yeni Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. 2001 yılında başladığı ve 3 yıl süren Kaymakam Adaylığı sürecinin ardından Kaymakamlık ve Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

2012-2013 yıllarında İngiltere Portsmouth Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi alanında yüksek lisansını yaptı. 2015 yılında başladığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nde sırasıyla Göç Politika ve Projeleri Daire Başkanlığı, Göç İdaresi Genel Müdür Yardımcılığı ve Göç İdaresi Genel Müdürlüğü görevlerini başarıyla yerine getirdi.

Evli ve 3 çocuk babası olan yeni Çankırı Valisi Abdullah Ayaz iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Çankırı - 09:53 A A
BENZER HABERLER