13° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

VALİLİK MAKAMI ÇOCUKLARA EMANET

Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu yıl Covid-19 salgını gölgesinde kutlanıyor. Evlerden çevrimiçi etkinliklerle kutlanacak olan bu yılki bayram öncesi, her yıl olduğu gibi Valilik Makamı minik çocuklara emanet edildi. Makam devri bugün Valilik Makamında gerçekleştirildi. İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk ve İlker Tuncay İlkokulu Müdürü […]
Çankırı - 22 Nisan 2021 20:49 A A

Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu yıl Covid-19 salgını gölgesinde kutlanıyor. Evlerden çevrimiçi etkinliklerle kutlanacak olan bu yılki bayram öncesi, her yıl olduğu gibi Valilik Makamı minik çocuklara emanet edildi. Makam devri bugün Valilik Makamında gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk ve İlker Tuncay İlkokulu Müdürü İsmail Küçük ile birlikte Vali Abdullah Ayaz’ı ziyaret eden 4’üncü sınıf öğrencileri Yusuf Tarık Gör, Melis Yiğit, Cemile Sema Yılmaz, Valilik Makamını sırayla devraldılar.

Makamı devralan çocuklar, ilimizdeki salgın süreci ve alınan tedbirler ile son durum hakkında bilgi isteyerek, vaka sayılarını azaltmak için önerilerde bulunarak, maskenin doğru takılmasına dikkat çeken görsellerin paylaşılmasını istediler.

Vali Abdullah Ayaz makam devri sonunda çocuklara kitap hediye etti.

Çankırı - 20:49 A A
BENZER HABERLER