13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

VALİLİK DEPREMLE İLGİLİ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

İlimizde Vali Hamdi Bilge AKTAŞ Başkanlığında deprem ile ilgili istişare toplantısı yapıldı. Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Çankırı Milletvekili Salim ÇİVİTCİOĞLU, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı ESEN, Vali Yardımcıları Mustafa Emre KILIÇ ile Akın KARAGÖZ, ilgili daire amirleri ve Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri katıldı.  Toplantıda Elazığ’da gerçekleşen ve çevre illeri de etkileyen depremde zarar gören […]
Çankırı - 27 Ocak 2020 19:17 A A

İlimizde Vali Hamdi Bilge AKTAŞ Başkanlığında deprem ile ilgili istişare toplantısı yapıldı.
Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Çankırı Milletvekili Salim ÇİVİTCİOĞLU, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı ESEN, Vali Yardımcıları Mustafa Emre KILIÇ ile Akın KARAGÖZ, ilgili daire amirleri ve Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri katıldı. 
Toplantıda Elazığ’da gerçekleşen ve çevre illeri de etkileyen depremde zarar gören vatandaşlara yapılacak maddi yardımlarla ilgili istişare yapıldı. Ardından deprem kuşağında bulunan ilimizde alınan ve alınması gereken önlemler hakkında ayrıntılı görüşüldü. Toplantıda konuşan Vali Hamdi Bilge AKTAŞ, deprem kuşağında olan bir il olarak deprem tehlikesiyle her zaman karşı karşıya olduklarını ifade etti. Çankırı olarak daha önce depremi yaşadıkları ve yaşamaya devam edeceklerini belirten Vali AKTAŞ, “Buna göre tedbirlerimizi almamız lazım. Bu sebeple ve Elazığ’da gerçekleşen depremden etkilenen vatandaşlarımız için yapacağımız yardımları ve Çankırı’mız için alınacak tedbirleri görüşmek üzere toplandık. Çok sayıda afet çeşidi var ancak ülkemiz açısından en etkilisi depremdir. Depremden etkilenebilecek çok bölgemiz var. Çankırı’mızdan da fay hattı geçiyor. Bu depremler ve sismik hareketler her zaman olacaktır. Bunlara hazır olmamız gerekiyor. Yeterince hazır olmadığımızı üzülerek belirtmek istiyorum. Yapılaşma ve şehirleşmemiz deprem gerçeğine uygun değildir. Büyük bir depremde büyük felaketlerin gerçekleşmesi olasıdır. Buna önlem almamız gerekmektedir. Ülkemiz şu anda afetle mücadele konusunda iyi durumda ancak yapılarımızın dayanıklılık durumu iç açıcı değil. Bunların düzeltilmesi gerekiyor.” Dedi. 
Toplantıda ayrıca katılımcılar da fikirlerini beyan ederek, alınacak önlemler konusunda önerilerde bulundular. Toplantı, yapılan diğer istişarelerin ardından sona erdi.

Çankırı - 19:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.