reklam
reklam
DOLAR31,2277% 0.08
EURO33,9713% 0.24
STERLIN39,6481% 0.24
FRANG35,4950% -0.08
ALTIN2.038,85% -0,08
BITCOIN1.957.0835.779
reklam

VALİ TAŞOLAR: “ÇANKIRI’YA EFENDİ OLMAYA DEĞİL HİZMETKÂR OLMAYA GELDİK”

Yayınlanma Tarihi : Google News
VALİ TAŞOLAR: “ÇANKIRI’YA EFENDİ OLMAYA DEĞİL HİZMETKÂR OLMAYA GELDİK”
reklam

09 Ağustos 2023 Tarih ve 2023/376 Sayılı Valiler Kararnamesi ile ilimize atanan yeni Çankırı Valisi Mustafa Fırat Taşolar 17 Ağustos Perşembe günü ilimizdeki görevine başladı. Valilik önünde il protokolü tarafından karşılanan Vali Taşolar, Valilik Makamında bir selamlama konuşması yaptı. Vali Taşolar konuşmasında Çankırı’nın üretimiyle, medeniyetiyle, tarihiyle, vatan sevgisiyle bu ülkenin altındaki en önemli imzalardan biri olduğunu ifade ederek, “Çankırı’ya efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik. Bu bizim için büyük bir sorumluluktur” dedi.”

Vali Mustafa Fırat Taşolar, Valilikteki ilk toplantısını Vali Yardımcıları, Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen ve İl Jandarma Komutanı J. Alb. Yusuf Mutlu Genç ile gerçekleştirdi. Toplantının ardından Vali Taşolar, eşi Hanımefendi Hanife Didem Taşolar ile birlikte, Şehit J. Uzm. Çvş. Yüksel Kapdan’ın ailesini merkeze bağlı Esentepe mahallesindeki evlerinde ziyaret etti. Vali Taşolar ve eşi Kahramanmaraş’tan ilimize gelen depremzede Abdullah Temiztürk ve ailesini de evlerinde ziyaret etti.

Görevindeki 2. gününde Tuzfest’23 Festivali açılışında hazır bulunan Vali Mustafa Fırat Taşolar; MHP Çankırı Milletvekili Pelin Yılık, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen ve diğer protokol üyeleri ile birlikte festival ateşini yaktı. Çankırı Tuz Festivali kapsamında Çarşamba Pazarı alanında açılan Sanayi Fuarı’nın açılışına katılarak MHP Çankırı Milletvekili Pelin Yılık, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen ve beraberindekiler ile birlikte fuarı gezen Vali Taşolar, Çankırı Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen “TUZFEST 2023” açılış programına katıldı.

Eski İçisleri Bakanı Sayın Murat Başesgioğlu, 18 Ağustos Cuma günü Vali Mustafa Fırat Taşolar’ı ziyaret etti. Ziyaretini sosyal medya paylaşımıyla açıklayan Başesgioğlu, paylaşımında “Görevine yeni atanan Çankırı Valimiz; Mustafa Fırat Taşolar’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunup başarılar diledik.” dedi.

Yeni Çankırı Valisi Mustafa Fırat Taşolar kimdir?

18 Şubat 1981 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. Babasının memuriyeti dolayısıyla ilk ve orta öğrenimine çeşitli yerlerde devam ettikten sonra, 1996 yılında Kastamonu M. Kaya Anadolu Lisesi orta kısmından, 1999 yılında da Kahramanmaraş Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Aynı yıl girdiği üniversite sınavında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü kazanarak, 2003 senesinde bu bölümü bitirdi.
İçişleri Bakanlığının 2004 yılında açmış olduğu kaymakam adaylığı sınavını kazanarak, Kahramanmaraş kaymakam adayı olarak göreve başladı 9 ay süreyle İngiltere’de Manchester Üniversitesinde yabancı dil eğitimi aldı. Sırasıyla Kayseri Tomarza ve Bartın Ulus Kaymakam vekillikleri görevlerinde bulundu. 91’inci dönem kaymakam adaylığı kurs programını bitirerek 2007 yılında Konya Emirgazi kaymakamlığına asaleten atandı.
İçişleri Bakanlığının 2009 yılı kararnamesiyle Karabük ili Ovacık ilçesine,  2012 kararnamesiyle Aşkale İlçesine atandı. Aşkale Kaymakamlığını yürütürken Vecdi GÖNÜL Güvenlik Hizmet Ödülüyle yılın Kaymakamı seçildi. İçişleri Bakanlığının 2015 yılı kararnamesiyle İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü Şube Müdürlüğüne, 2017 yılında da Daire Başkanlığına atandı. 12 Ağustos 2022 tarihli ve 31921 sayılı Resmi Gazate’de yayımlanan 2022/392 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Göç İdaresi Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü olarak atandı.
Evli ve iki çocuk babası olan Taşolar  İngilizce bilmektedir.
reklam

YORUM YAP