Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

VALİ HAMZA AYDOĞDU 3,5 YIL VALİLİK YAPTIĞI AKSARAY’A BÖYLE VEDA ETTİ

3,5 yıl Valilik yaptığı Aksaray’a sayısız hizmetler ve yatırımlar bırakarak veda eden Vali Hamza Aydoğdu, yeni görev yeri olan Erzincan’a giderken, Aksaray halkına duygusal bir konuşma yaparak veda etti. Görev yaptığı 3,5 yıl boyunca 7’den 70’e herkese kendisini sevdiren, gönüllerde taht kuran eski Aksaray, yeni Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu bu 3,5 yılda kendisine destek olan, […]
Genel - 20 Ağustos 2023 14:36 A A

3,5 yıl Valilik yaptığı Aksaray’a sayısız hizmetler ve yatırımlar bırakarak veda eden Vali Hamza Aydoğdu, yeni görev yeri olan Erzincan’a giderken, Aksaray halkına duygusal bir konuşma yaparak veda etti. Görev yaptığı 3,5 yıl boyunca 7’den 70’e herkese kendisini sevdiren, gönüllerde taht kuran eski Aksaray, yeni Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu bu 3,5 yılda kendisine destek olan, yanında olan herkese teşekkür ettiği konuşmasını helallik isteyerek bitirdi.

Hamza Aydoğdu, veda konuşmasında şunları söyledi:

“İçinden gelip geçmişliğim vardı sadece. Ihlara Vadisi, Selime Katedrali, Sultan Hanı gibi tarihi zenginliklerini, Yunus Emre, Tapduk Emre, Somuncu Baba gibi manevi büyüklerini, Hasan Dağı, Tuz Gölü, Narlı Göl gibi tabii güzelliklerini görmeden. Hamdolsun ki hizmet etmek, görmek, tanımak nasip oldu. Sevdik, sevdalandık güler yüzlü, emektar, çalışkan insanlarını Anadolu’nun özü ve özeti bu güzel şehrinin.

Uzakta da olsa her köyü bizim köy bilip gittik, her mahallesinde yürüdük. Değerlerimizle kıymetli, üreterek büyümeliyiz dedik. Serde eğitimcilik olunca gençlerle aynı hizada durmaya çalıştık. Felsefemiz belliydi, şikayet etme bir hikaye yaz. Değişim ve dönüşüme inandık Türkiye’ye model olan projelere imza attık. En çok da bir gönüle girmeye çalıştık. Çünkü dünyadaki en kıymetli şey bir gönül idi. İnsan olmak insan kalmak idi nihai gayemiz. Becerebildik mi başarabildik mi onu Aksaraylı hemşerilerimiz takdir edecek.

Bir de Elbistan var elbette. Asrın felaketinde kırk beş gün kaldığımız. Sayın Valim kar yağıyordu ancak Aksaray yardım olup kardan daha hızlı ve daha çok yağdı buraya. İşte  bu sözleri duymak her kula nasip olmaz.

Başarı bir ekip işidir elbette. Tüm bunları yaparken bizimle olan ve bize inanan Milletvekillerimize, Belediye Başkanımıza, Cumhuriyet Başsavcımıza, Aksaray Üniversitesi’ne, Vali Yardımcılarımıza, Kaymakamlarımıza, İl Genel Meclis Başkanımıza, İl Özel İdaresi Genel Sekreterimize, ilçe ve belde Belediye Başkanlarımıza, birim amirlerimize, STK başkanlarımıza, muhtarlarımıza hususiyetle de üç buçuk yıldır bizi bağrına basan, bizden dualarını ve güler yüzlerini esirgemeyen Aksaraylı hemşerilerimize şükranlarımı arz ediyorum.

Başlangıcı olan her şeyin nihayeti de vardır. Daha dün gibi derken dördüncü yıla dönmüş şehre sevdamız. Her ayrılık bir veda değildir. Giden bedenimdir kalbimi buraya bırakıyorum.

Kul ola ki hatası olmaya, ne mümkün? Haklarınızı helal ediniz.

Aksaray, Allah’a ısmarladık…”

Genel - 14:36 A A
BENZER HABERLER