10° Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

VALİ HAMDİ BİLGE AKTAŞ’IN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI

19 Ekim tarihi, 19.10.2015 tarihli ve 2015/11 sayılı Başbakanlık Genelgesi ile Muhtarlar Günü olarak belirlenmiştir. Muhtarlık müessesesi, ülkemizde mahalli demokrasinin en eski örneğidir ve 1829 tarihinden bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir. 19 Ekim gününün “Muhtarlar Günü” olarak belirlenmesi, devletimiz ve hükümetimizce, en küçük mahalli hizmet birimi olarak muhtarlarımıza verilen önem ve değerin göstergesidir. Devletimizin mahalle ve […]
Çankırı - 19 Ekim 2019 10:39 A A

19 Ekim tarihi, 19.10.2015 tarihli ve 2015/11 sayılı Başbakanlık Genelgesi ile Muhtarlar Günü olarak belirlenmiştir.

Muhtarlık müessesesi, ülkemizde mahalli demokrasinin en eski örneğidir ve 1829 tarihinden bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir. 19 Ekim gününün “Muhtarlar Günü” olarak belirlenmesi, devletimiz ve hükümetimizce, en küçük mahalli hizmet birimi olarak muhtarlarımıza verilen önem ve değerin göstergesidir.

Devletimizin mahalle ve köylerdeki temsilcisi olan muhtarlarımız, son birkaç yılda halkımızla daha çok ilgilenmek, talep ve ihtiyaçları ivedilikle çözmek konusunda daha iyi imkânlara kavuşmuştur.

Vatandaşlarımızın kamu ve yerel yönetimlerce gerçekleştirilen hizmetlerle buluşması, insanımızın mutlu ve huzurlu bir hayat sürmeleri için merkez ile mahalli ihtiyaçlar arasında önemli bir köprü vazifesi gören tüm muhtarlarımızın “Muhtarlar Günü”nü kutluyor, kendilerine sağlık, mutluluk ve görevlerinde başarılar diliyorum.                                                                                          

Hamdi Bilge Aktaş
    Çankırı Valisi

Çankırı - 10:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.