Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

VALİ HAMDİ BİLGE AKTAŞ DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

8 Mart, Dünya Çalışan Kadınlar Günüdür. 1977 yılında Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilen bu gün,  tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de iki kutsalın, kadının ve emeğin günü olarak kutlanmaktadır.  Kadın, insanlık tarihinin her devrinde ve insanlık âleminin her milletinde üretkenliğin ve üretimin simgesi olmuştur. Bu itibarla kadın ile üretimi ve çalışmayı ayrı düşünmek ilmen mümkün […]
Çankırı - 7 Mart 2020 10:43 A A

8 Mart, Dünya Çalışan Kadınlar Günüdür. 1977 yılında Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilen bu gün,  tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de iki kutsalın, kadının ve emeğin günü olarak kutlanmaktadır. 

Kadın, insanlık tarihinin her devrinde ve insanlık âleminin her milletinde üretkenliğin ve üretimin simgesi olmuştur. Bu itibarla kadın ile üretimi ve çalışmayı ayrı düşünmek ilmen mümkün değildir. Kadın tabiatı gereği çalışandır, üretendir. Kadınlar sosyal, ekonomik ve siyasal alanların ve kalkınmanın gerçek ve en kuvvetli aktörleridir. Bunun sonucu olarak da toplumda gerçek ve hak ettiği yerini almalıdır. 

Atatürk’ün “Şuna inanmak gerekir ki, dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir” sözü bu konuda söylenecek ve yazılacakların tümünü veciz bir ifade ile anlatmaktadır. 

Bu vesileyle ile üretim ve çalışmanın simgesi olan kadınlarımızın Dünya Çalışan Kadınlar Günü’nü tebrik ediyor, başarı ve mutluluk dileklerimle saygılarımı sunuyorum. 

Hamdi Bilge Aktaş
Çankırı Valisi

Çankırı - 10:43 A A
BENZER HABERLER