reklam
reklam
DOLAR32,2341% 0.13
EURO34,8630% -0.01
STERLIN41,0660% 0.26
FRANG35,2671% 0.18
ALTIN2.416,72% 0,28
BITCOIN67.663,99-2.338
reklam

VALİ AYAZ’IN İLKÖĞRETİM HAFTASI MESAJI

Yayınlanma Tarihi : Google News
VALİ AYAZ’IN İLKÖĞRETİM HAFTASI MESAJI
reklam
      İnsan hayatında aileden sonraki en önemli kurum okuldur. Okul, bireyi hayata hazırlayan, eğitim imkânlarını sistemli bir şekilde sunan ve geleceğe ilişkin hedeflerimize ulaştıracak olan bir eğitim yuvası, çocuklarımızın ikinci evidir.
     Milletimizi ve ülkemizi geleceğe güvenle taşımak, müreffeh milletler arasında yer almasını sağlamak için birinci şart eğitimdir. Türkiye’yi hedeflerine ulaştıracak en temel unsur, nitelikli insan gücüdür. Genç ve dinamik bir nüfusa sahip olan ülkemiz, elindeki beşeri sermayeyi en iyi şekilde değerlendirerek; çağın gereklerine uyum sağlayan, donanımlı nesiller yetiştirmek zorundadır. Bilgi toplumu düzeyine yükselebilmemiz ancak eğitimle mümkündür.
      Keşfeden, sorgulayan, bilimin ışığında kendini yenileyen, özgüveni yüksek, milli ve manevi değerlere haiz, bunun yanında çağı anlayan, dünya ile rekabet edebilecek bilgi seviyesine ulaşan ve yarınlarımızı bugünden daha iyi hazırlayacak bireyler yetiştirilmesi, hepimizin ortak hedefidir. Bu süreçte öğretmenlerimizin yanında ailelere de büyük görev düşmektedir. Elimizdeki insan kaynağını doğru şekilde yönlendirerek ülkemizin sağlam temeller üzerinde ilerlemesini hep birlikte sağlamalı ve geleceğe güvenle bakabilmeliyiz.
      İçinde bulunduğumuz Covid-19 salgın süreci, bu seneki eğitim ve öğretim yılını ayrı ve ayrıcalıklı kılmaktadır. Okul idareleri, okul aile birlikleri ve velilerimizin ortak gayreti, öğretmen ve öğrencilerimizin hassasiyeti sayesinde bu eğitim öğretim yılını sağlık içerisinde ve başarı ile bitirmek azim ve kararlılığındayız. Bunu yapacak güç ve iradeye sahibiz ve mutlaka başaracağız. Öğrencilerimiz 2020-2021 eğitim öğretim yılına EBA üzerinden canlı derslere katılarak ve TRT EBA kanalları üzerinden dersleri takip ederek başlamışlardır.  21 Eylül’de başlayacak aşamalı yüz yüze eğitim ve uzaktan eğitim desteğiyle bu yılki eğitim – öğretim sürecini salgın koşullarına uygun bir şekilde gerçekleştirebilmek için okullarımızda gerekli tedbirler alınmakta ve çalışmalar titizlikle yürütülmektedir. Sınıflarımızda sağlıklı eğitim-öğretim yapılabilmesi için öğrenci velilerimizden de gerekli hassasiyeti göstermelerini bekliyoruz.
      Bu duygu ve düşüncelerle; başta geleceğimizin teminatı çocuklarımız olmak üzere tüm öğretmenlerimiz, velilerimiz ve eğitim camiasının İlköğretim Haftası’nı kutluyor, 2020-2021 eğitim öğretim yılının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.
Abdullah Ayaz
Çankırı Valisi
reklam

YORUM YAP