15° Açık
  • EURO
  • DOLAR

VALİ AYAZ’IN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

      Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlatılan ve aziz milletimizin büyük fedakârlıklarıyla kazanılan eşsiz zaferin neticesi Cumhuriyetimizin, 97. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.       İstiklâl Mücadelemizin emsalsiz bir zaferle neticelenmesi ve ardından milletin kendi iradesi doğrultusunda idarede söz sahibi olmasını sağlayan Cumhuriyet’in ilanı, ülkemizin istikametini belirleyen en önemli […]
Çankırı - 27 Ekim 2020 20:53 A A
      Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlatılan ve aziz milletimizin büyük fedakârlıklarıyla kazanılan eşsiz zaferin neticesi Cumhuriyetimizin, 97. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.
      İstiklâl Mücadelemizin emsalsiz bir zaferle neticelenmesi ve ardından milletin kendi iradesi doğrultusunda idarede söz sahibi olmasını sağlayan Cumhuriyet’in ilanı, ülkemizin istikametini belirleyen en önemli adım olmuştur.
      Ülkemiz, kadim tarihi birikimi ve Cumhuriyet yönetimi ile dünyanın üzerinde en çok mücadele yürütülen coğrafyasında 2023 hedeflerine ulaşacak, 2053 ve 2071 vizyonlarını hayata geçirebilecek güce, imkâna ve kararlılığa sahiptir. Türkiye Cumhuriyeti, ilerleyen demokrasisi, gelişen ekonomisi, güçlü ordusu, genç ve dinamik beşeri sermayesi ile milletlerarası alanda saygın bir konum kazanmıştır. Türk milletinin sarsılmaz iradesi ve Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatma azmi, tüm zorlukların aşılmasında daima yol gösterici olacaktır. İstiklal harbimizi zafere taşıyan, Cumhuriyetimize hayat veren ruh, tıpkı 97 yıl önce olduğu gibi bugün de aynı şekilde yaşatılmaktadır. Türkiye Cumhuriyetini ilelebet payidar kılmak, daha nice yıllara, çok daha güçlü, çok daha müreffeh bir şekilde taşımak için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz.
      Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizin gurur günü olan Cumhuriyet Bayramımızı tebrik ediyor, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere vatanımız Anadolu topraklarının her karışında kanı olan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle yâd ediyorum.
Abdullah AYAZ
 Çankırı Valisi
Çankırı - 20:53 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.