-6° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

VALİ AYAZ’IN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

Haber alma hakkının kullanmasını sağlamak üzere doğruluk, tarafsızlık, objektiflik ve kişilik haklarına saygı gibi basın etiği kurallarını ilke edinerek görevini yapan; toplumun duyan kulağı, gören gözü ve hür sesi olan tüm güzide basın mensuplarımızın “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutluyorum. Kamu vicdanının sesi olan gazetecilik mesleğinin toplumdaki önemi büyüktür. Çevresinde yaşanılanlardan her zaman haberdar olma […]
Çankırı - 9 Ocak 2023 18:43 A A

Haber alma hakkının kullanmasını sağlamak üzere doğruluk, tarafsızlık, objektiflik ve kişilik haklarına saygı gibi basın etiği kurallarını ilke edinerek görevini yapan; toplumun duyan kulağı, gören gözü ve hür sesi olan tüm güzide basın mensuplarımızın “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutluyorum.

Kamu vicdanının sesi olan gazetecilik mesleğinin toplumdaki önemi büyüktür. Çevresinde yaşanılanlardan her zaman haberdar olma ihtiyacı hisseden halkın doğru ve tarafsız bilgiye ulaşmasında ilkeli yayıncılık anlayışı çerçevesinde yayın yapan medya unsurları olmazsa olmazdır. Demokratik yaşamın önemli öğelerinden biri olan basın, kurumlarla bireyler arasında veri akışını sağlama işlevi sayesinde düşünce, ifade ve haber alma özgürlüğünün en etkin araçlarındandır. Bilgi güvenliğinin büyük önem arz ettiği günümüzde giderek dijitalleşen basın unsurlarının sorumlulukları da artmaktadır. Doğru teknolojinin, doğru amaçla ve doğru şekilde kullanılmasıyla güvenli bilginin topluma ulaştırılması gerekmektedir.

Bu önemli görevi ifa eden gazetecilerimizin, her şart altında görevlerini yapmaya çalışırken sergilemiş oldukları çaba ve gayreti yürekten kutluyorum. Zorlu şartlar altında vazifelerini yerine getiren yerel basın mensuplarımızın özverilerinin bütün takdirlerin üzerinde olduğunun altını özellikle çizmek istiyorum.

Çankırı’mıza sunmuş oldukları hizmetten dolayı başta ilimizin tüm basın-yayın kuruluşu çalışanlarının ve tüm gazetecilerimizin günlerini tekrar tebrik ediyor; meslek hayatlarında başarılar diliyorum.

 

Abdullah AYAZ

Çankırı Valisi

Çankırı - 18:43 A A
BENZER HABERLER