14° Hafif yağmur
  • EURO
  • DOLAR

VALİ AYAZ’DAN KAPALI ALAN UYARISI

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz havaların soğuması ve yaklaşan kış mevsimi dolayısıyla vakaların artış gösterebileceği endişesini sosyal medya hesabında dile getirdi. Vali Ayaz, havaların soğumasıyla birlikte insanların açık hava yerine daha çok kapalı yerleri tercih etmesinin vaka sayılarında artışa ve bunun da özellikle 65 yaş üstü için daha büyük bir tehlikeye yol açabileceğini vurguladı. Vali Ayaz […]
Çankırı - 21 Ekim 2020 09:11 A A

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz havaların soğuması ve yaklaşan kış mevsimi dolayısıyla vakaların artış gösterebileceği endişesini sosyal medya hesabında dile getirdi. Vali Ayaz, havaların soğumasıyla birlikte insanların açık hava yerine daha çok kapalı yerleri tercih etmesinin vaka sayılarında artışa ve bunun da özellikle 65 yaş üstü için daha büyük bir tehlikeye yol açabileceğini vurguladı.

Vali Ayaz sosyal medya paylaşımında şu konulara değindi:

“Saygıdeğer Hemşehrilerim; Salgınla ilgili durumumuz hassasiyetini korumakta, kış aylarından önce vaka sayılarını muhakkak düşürmemiz gerekiyor. Lütfen tedbirlere uymaya devam edelim, küçük ihmaller bizlere büyük bedeller ödetmeye devam ediyor.

Yaptığımız analizler, aile içi bulaşın çok yoğun olduğunu gösteriyor. Ayrıca bu durum 65 yaş üstü vaka sayımızı da artırıyor; maalesef genç aile bireyleri 65 yaş üstü büyüklerimizi hasta etmeye devam ediyor. Lütfen tedbirlere uyarak sosyalleşelim, ev ziyaretlerini erteleyelim.

Havaların soğumasıyla kapalı alanların kullanımı ve dolayısıyla hastalık riski artmakta. Kapalı ortamlarda bir araya geldiğimizde çok daha fazla dikkat etmemiz gerekiyor. Denetimlerimiz aralıksız devam edecek ancak salgınla mücadelenin kilit noktası, sizlerin tedbirlere uyması.

Korona virüs sinsi bir hastalık ve tedbirsiz olarak bir araya geldiğimizde hızla yayılıyor. Lütfen kendimiz ve karşımızdakinin hasta olabileceği ihtimalini gözeterek hareket edelim. Tedbiri elden bırakmayalım. Sağlıklı günlere el birliğiyle kavuşacağız.”

Çankırı - 09:11 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.