Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

VALİ AYAZ: “YOĞUN BAKIMDA 2, SERVİSTE 24 GENÇ HASTAMIZ MEVCUT”

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz bugün yapılan Salgın Koordinasyon Kurulu Toplantısı sonrasında sosyal medya üzerinden bazı açıklamalarda bulundu. Açıklamasında koronavirüs vaka sayılarındaki artışta yaş ortalamasının düştüğüne, artık hastanelerde ve yoğun bakımlarda yaşlıların değil de gençlerin daha çok görülmeye başlandığına dikkat çeken Vali Ayaz tedbirlere uyulmasını istedi. Vali Abdullah Ayaz şunları söyledi: “Vaka artış hızımız yavaşladı ancak […]
Çankırı - 26 Nisan 2021 19:23 A A

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz bugün yapılan Salgın Koordinasyon Kurulu Toplantısı sonrasında sosyal medya üzerinden bazı açıklamalarda bulundu. Açıklamasında koronavirüs vaka sayılarındaki artışta yaş ortalamasının düştüğüne, artık hastanelerde ve yoğun bakımlarda yaşlıların değil de gençlerin daha çok görülmeye başlandığına dikkat çeken Vali Ayaz tedbirlere uyulmasını istedi.

Vali Abdullah Ayaz şunları söyledi:

“Vaka artış hızımız yavaşladı ancak tedbirlere uymaya devam etmemiz gerekiyor. Son süreçte 65 yaş üzeri hasta sayımız azalsa da genç hasta sayımızda ciddi artış yaşıyoruz. Virüs genç-yaşlı ayırmıyor lütfen dikkatli olalım.

Özellikle 50-65 yaş grubunda olan vatandaşlarımızın çok dikkatli olmalarını istiyoruz, hastalarımızın çoğunluğu bu yaş aralığında. Lütfen kalabalık/kapalı mekanlardan uzak duralım, gereksiz her türlü temastan kaçınalım.

Gençlerimizin de çok tedbirli olmaları gereken bir süreçten geçmekteyiz. Şu anda yoğun bakımda olan 2 hastamız 37 yaşında ve serviste tedavi gören 40 yaşın altında 24 hastamız mevcut. Gençliğimize değil tedbirlere güvenelim.”

Çankırı - 19:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.