29° Açık
  • EURO
  • DOLAR

VALİ AYAZ YAPRAKLI’DA MUHTARLAR TOPLANTISININ ARDINDAN ŞEHİT AİLESİNİ ZİYARET ETTİ

       Vali Abdullah Ayaz, Yapraklı ilçemizde gerçekleştirilen Muhtarlar Toplantısına katıldı. Yapraklı Halk Eğitim Merkezi’nde yapılan toplantıya Vali Ayaz’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Hamdi Bolat, Yapraklı Kaymakamı Yavuz Arslan, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır Ayçiçek, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık, Yapraklı Belediye Başkanı Ömer Güngör, İl Özel İdaresi […]
Genel - 27 Ocak 2021 18:08 A A
       Vali Abdullah Ayaz, Yapraklı ilçemizde gerçekleştirilen Muhtarlar Toplantısına katıldı. Yapraklı Halk Eğitim Merkezi’nde yapılan toplantıya Vali Ayaz’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Hamdi Bolat, Yapraklı Kaymakamı Yavuz Arslan, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır Ayçiçek, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık, Yapraklı Belediye Başkanı Ömer Güngör, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız, daire amirleri ve Yapraklı ilçemize bağlı köy ve mahalle muhtarları katıldı.
      Toplantının açılışında konuşan Vali Abdullah Ayaz, pandemi süreciyle ilgili muhtarları bilgilendirdi. Bu süreçte muhtarlara çok iş düştüğünü ifade eden Vali Ayaz, düşen vaka sayılarını daha da düşürmeyi hep birlikte kurallara uyarak ve daha çok çalışarak başarabileceklerini vurguladı.
      Köylerimize yapılan yatırımlardan da söz eden Vali Ayaz, 2021 yılında da yatırımlara devam edileceğine vurgu yaptı. 2021 yılında afetlere hazırlık açısından önemli bir yıl olacağını kaydeden Vali Abdullah Ayaz, AFAD tarafından muhtarlara yapılacak olan sunumda bu detaylara değinileceğini ifade etti. Daha sonra Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Kadına Şiddetle Mücadele konusunda, AFAD tarafından ise afetlere hazırlık konusunda kısa bir bilgilendirme yapıldı. Vali Ayaz toplantının sonunda muhtarların taleplerini dinledi. Toplantı yapılan istişarelerin ardından sona erdi.
      Vali Abdullah Ayaz, muhtarlar toplantısının ardından Şehit Jandarma Komando Er Yücel Karahasan’ın Yapraklı Buğay Köyünde ikamet eden babası Ahmet Karahasan ile annesi Hatice Karahasan’ı ziyaret etti. Ziyareti sırasında Vali Ayaz’a Yapraklı Kaymakamı Yavuz Arslan, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır Ayçiçek ve diğer yetkililer de eşlik etti. Şehidimizin anne ve babasıyla bir süre sohbet eden Vali Ayaz, devletimizin her zaman şehit yakınlarımızın yanında olmaya devam edeceğini ifade etti.
Ziyarette Şehit Karahasan için Kur-an’ı Kerim okunduktan sonra dua edildi. Vali Ayaz daha sonra diğer programlara katılmak üzere Buğay Köyünden ayrıldı.
Genel - 18:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.