-8° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

VALİ AYAZ YABANCI ÖĞRENCİLERİN BULUNDUĞU OKUL YÖNETİCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Vali Abdullah Ayaz, ilimizde bulunan yabancı uyruklu öğrencilerin eğitim gördüğü okulların müdürleriyle bir araya geldi. Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonundaki toplantıya Vali Yardımcısı Şahin Bayhan, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, İl Göç İdaresi Müdür Vekili Bekir Şahin Almaz, ilgili diğer daire amirleri ve okul müdürleri katıldı. Toplantıda müdürlere hitap eden Vali […]
Çankırı - 15 Mart 2022 21:21 A A

Vali Abdullah Ayaz, ilimizde bulunan yabancı uyruklu öğrencilerin eğitim gördüğü okulların müdürleriyle bir araya geldi. Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonundaki toplantıya Vali Yardımcısı Şahin Bayhan, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, İl Göç İdaresi Müdür Vekili Bekir Şahin Almaz, ilgili diğer daire amirleri ve okul müdürleri katıldı.

Toplantıda müdürlere hitap eden Vali Ayaz, “Göç dün vardı, bugün var, yarın da olacak. Göç edenlerin sayıları artar veya azalır bunu bilemeyiz ama göç her zaman olacak. Göç konusunda önemli olan şey uyum. Bu uyum sürecinde önemli olan unsur da çocuklar. Göç edenler geri dönecek olsa da olmasa da bu çocukların eğitimlerinden geri kalmaması lazım. Geri dönen aileler için, burada eğitim alan çocuklar iyi bir eğitim alırlarsa bizim için birer gönül elçisi olacaklar, dönmezlerse de bu toplumda bir birey olarak yaşayacaklar. Bizim bu çocukların eğitim sürecini eksiksiz ve sağlıklı olarak sürdürmemiz gerekiyor.” dedi.

Yabancı uyruklularla ilgili her türlü tedbiri almaya gayret ettiklerini açıklayan Vali Abdullah Ayaz, bu öğrencilerin eğitimlerine özel önem verdiklerini ifade etti. Vali Ayaz’ın konuşmasından sonra okullardaki yabancı uyruklu öğrencilerle ilgili konular görüşülerek problemleri çözme ve sorunları giderme odaklı çalışmaların yapılması hakkında istişarelerde bulunuldu.

Çankırı - 21:21 A A
BENZER HABERLER