Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

VALİ AYAZ: “VATANDAŞIMIZ HERŞEYİN EN İYİSİNE LAYIK”

Her ay bir ilçemizde gerçekleştirilen Muhtarlar Toplantısı bu ay Ilgaz ilçemizde, Vali Abdullah Ayaz’ın başkanlığında yapıldı. Ilgaz Çok Amaçlı Gösteri ve Konferans Salonu’ndaki toplantıya Vali Ayaz’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Recep Yüksel, Ilgaz Kaymakamı Osman Oğuz Ekşi, Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Serdar Soydaş, Ilgaz İl Genel Meclisi üyeleri […]
Çankırı - 20 Haziran 2023 17:24 A A
Her ay bir ilçemizde gerçekleştirilen Muhtarlar Toplantısı bu ay Ilgaz ilçemizde, Vali Abdullah Ayaz’ın başkanlığında yapıldı. Ilgaz Çok Amaçlı Gösteri ve Konferans Salonu’ndaki toplantıya Vali Ayaz’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Recep Yüksel, Ilgaz Kaymakamı Osman Oğuz Ekşi, Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Serdar Soydaş, Ilgaz İl Genel Meclisi üyeleri ile köy ve mahalle muhtarları katıldı.
Toplantıda konuşan Vali Abdullah Ayaz, yaz çalışma döneminin yeni başladığını ifade ederek, “Yaz dönemi için programımızı yaptık. İhalelerimizi gerçekleştirdik. Çalışmalarımız hızla başlayacak. Ilgaz ilçemizin yollarıyla ilgili olarak 2022 yılında toplam 13 milyon 153 bin liralık yatırımımız oldu. Bu yıl da yollarımızla ilgili 8 milyon 847 bin liralık bir yatırım yapacağız başlangıç olarak. Yine su ile ilgili 2 milyon 300 bin liralık da bir yatırımımız olacak yaz döneminde. İhtiyacımız çok. Kaynaklarımızı en iyi şekilde kullanmak için bütün paydaşlarımızla istişare içerisinde çalışıp planlamalarımızı yapıyoruz. Her zaman söylüyorum; vatandaşımız her şeyin en iyisine layık. Oluşturacağımız yeni kaynaklarla ilçemize yönelik yatırımlarımız devam edecek” diye konuştu.
Kene zehirlenmesi vakalarıyla ilgili de muhtarlara uyarılarda bulunan Vali Ayaz şunları söyledi: “Geçen yıl kene vakalarıyla ilgili biri Ilgaz ilçemizde olmak üzere iki vefat yaşandı. Böyle bir risk bu çevrede mevcut. Geçen yıl yatarak tedavi olan vatandaş sayımız da çoktu. Bu sebeple lütfen vatandaşlarımız kene vakasıyla karşılaştıklarında yetkililere bilgi verip en yakın sağlık kuruluşuna başvursunlar. Bu hastalığın tedavisi var. Tek sıkıntı yetkililere geç bilgi verilmesi. Muhtarlarımızdan bu konuda duyarlı olmalarını ve vatandaşlarımızı uyarmalarını istiyoruz.”
Vali Abdullah Ayaz, konuşmasının ardından muhtarlarımızın taleplerini dinledi.
Çankırı - 17:24 A A
BENZER HABERLER