20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

VALİ AYAZ: “SEVGİLİ ÖĞRENCİLER SİZLER BU MİLLETİN GELECEĞİSİNİZ”

2022-2023 eğitim öğretim yılına başlamanın heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Okullarımızı çocuklarımızın tekrar şenlendireceği yeni eğitim öğretim yılının başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere öğretmenlerimiz, tüm eğitim camiamız ve velilerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. İnsanların ve dolayısıyla toplumların geleceğine yapılan en mühim yatırımın eğitim olduğu apaçık ortada olan bir gerçektir. Ülkemizin “Güçlü ve Büyük Türkiye” hedefi […]
Çankırı - 10 Eylül 2022 22:13 A A

2022-2023 eğitim öğretim yılına başlamanın heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Okullarımızı çocuklarımızın tekrar şenlendireceği yeni eğitim öğretim yılının başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere öğretmenlerimiz, tüm eğitim camiamız ve velilerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.

İnsanların ve dolayısıyla toplumların geleceğine yapılan en mühim yatırımın eğitim olduğu apaçık ortada olan bir gerçektir. Ülkemizin “Güçlü ve Büyük Türkiye” hedefi yolunda en önemli gücü beşeri sermayesidir. Tarihe baktığımızda, bir millet için en büyük zenginliğin ne yer altı kaynakları, ne de büyük servetler olmadığını; her yönden iyi yetişmiş insan kaynağının en büyük güç olduğunu görebiliriz. Bu sebeple genç ve dinamik nüfusumuza vereceğimiz nitelikli eğitim sayesinde ülkemizin geleceğini sağlam temeller üzerinde şekillendirebiliriz. Bilimsel ve teknolojik gelişmeleri benimsemiş, çağa uyum sağlayabilen ve aynı zamanda milli, manevi ve kültürel değerlerine bağlı nesilleri yetiştirmek en büyük vazifemiz olmalıdır.

Değerli Öğretmenlerimiz;

Yarınlarımızın teminatı çocuklarımız ve gençlerimiz sizlere emanettir. Önemini altını çizerek vurgulamaya çalıştığım, gelecek nesillerimizin hem maddi, hem de manevi boyutlarıyla dengeli olarak okuyan, araştıran, bilime sevdalı, nitelikli bireyler olarak yetişmesinde en önemli görev sizlere düşüyor. Düşlediğimiz dünyanın inşa edilmesi için
yavrularımızın rehberleri olarak, bu büyük sorumluluğu hakkıyla yerine getireceğinize yürekten inanıyorum.

Sevgili Öğrenciler;

Ailelerinizin sizlerin eğitimi için ortaya koymuş oldukları fedakârlıkların farkında olarak öğretmenlerinizin sizlere aktardıkları değerli bilgiler ile kendinizi en iyi şekilde yetiştirin. Unutmayın, sizler bu milletin geleceğisiniz. Ülkemizin kalkınmasının sürdürülebilir olması, ancak eğitimli insanlarla mümkündür. Bu yolda her daim sizlerin yanınızdayız.

Kıymetli Velilerimiz;

Göz bebekleriniz çocuklarınızı emanet ettiğiniz öğretmenlerimiz, idarecilerimiz ve eğitim camiamızın tüm mensupları yeni eğitim-öğretim yılına hazır durumdadır. Öğrencilerimize en iyi eğitimi sunmak için her türlü tedbirler alınmış, okullarımız hazırlanmıştır. Sizlere düşen, çocuklarımızın eğitim sürecinde öğretmenleri ile iş birliği içinde olarak topluma faydalı bireylerin yetişmesinde sorumluluğu paylaşmaktır.

İfade etmeye çalıştığım üzere, eğitim gibi çok büyük bir sorumluluğun genelde ülkemizde, özelde ise ilimizde hedeflerine ulaştırılabilmesi için hep birlikte büyük bir azimle çalışmalıyız. Çocuk ve gençlerimizi en güzel şekilde yetiştirebilmek için eğitimin tüm paydaşlarının üzerlerine düşeni, birbirlerine güvenerek yerine getirmeleri olmazsa olmazdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, 2022-2023 eğitim öğretim yılının başta sevgili öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz olmak üzere tüm eğitim camiamız için başarılarla dolu olmasını diliyorum.

Abdullah AYAZ
Çankırı Valisi

Çankırı - 22:13 A A
BENZER HABERLER