reklam
reklam
DOLAR 31,0224 % 0.04
EURO 33,7113 % 0.32
STERLIN 39,3752 % 0.27
FRANG 35,3089 % 0.15
ALTIN 2.022,09 % 0,19
BITCOIN 1.611.673 -1.118
reklam

VALİ AYAZ: “SALGIN ŞARTLARI ALTINDAKİ SON BAYRAM OLMASINI DİLİYORUM”

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Manevi duyguların ve paylaşmanın pekiştiği, rahmet ve mağfiret ayı olan mübarek Ramazan ayını geride bırakarak bayrama kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Koronavirüs salgını nedeniyle buruk bir şekilde geçireceğimiz bu bayramın, salgın şartları altındaki son bayram olmasını diliyor; önümüzdeki bayramları bayram gibi bayramlar olarak sağlık, huzur ve sevinç içerisinde kutlamayı temenni ediyorum.

Milletçe manevi havasını coşkuyla teneffüs ettiğimiz, örf ve adetlerimizi en güzel şekilde yaşayabildiğimiz dini bayramlarımız, sevgi, saygı ve hoşgörü duygularının güçlenmesine, toplumun birlik ve beraberliğinin pekiştirilmesine vesile olan müstesna günlerdir. Bayram günlerini, küskünlerin barıştığı, dargınlıkların bir kenara bırakıldığı, kimsesiz ve yardıma muhtaç vatandaşlarımızın daha çok hatırlandığı, çocuklarımızın manevi havayı idrak ettiği günler olarak değerlendirmek gerekir.

Salgın tedbirleri nedeniyle, bayramımızı eskisi gibi ziyaretler gerçekleştirerek, büyüklerimizin ellerinden öperek, birbirimize sımsıkı sarılarak, coşkulu kalabalıklar içerisinde geçiremesek de gönüllerimiz daima birdir. Biz öylesine güçlü, öylesine birbirine kenetlenmiş bir milletiz ki, bu zorlu günleri de Allah’ın izniyle en kısa zamanda birlik ve beraberlik içerisinde atlatacağımıza inanıyorum. Ramazan ayını tedbirlere uyarak nasıl sabır ve feraset içerisinde geçirdiysek, bayramı da aynı şekilde tedbirlere uymaya devam ederek, biraz daha sabrederek geçirelim. Bu zorlu günlerin üstesinden gelebilmenin tek yolu tedbirlere riayet etmekten geçmektedir. Teknolojik imkânları kullanarak büyüklerimizle, sevdiklerimizle bayramın sevincini paylaşalım.

Çankırılı hemşehrilerimizin ve aziz milletimizin Ramazan Bayramı’nı en içten duygularla kutlar; bayramımızın huzur, sağlık ve esenlik getirmesini dilerim.

Abdullah AYAZ
Çankırı Valisi

reklam

YORUM YAP